RTX 3080 Ti Sistem Toplama | QP Thor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
QP-Thor-Sistem.jpg

Tamamen ASUS ROG bileşenlerden oluşan, RTX 3080 Ti erkan kartlı QP Thor sistemi topladık. Her sistem toplama yeni bir heyecan ve yeni bir macera. QP Thor da bir istisna olmadı. Hatırlarsanız daha önce ROG Strix Helios kasaya QP Helios sistemi toplamıştık. Bu sistemde de tekrar aynı kasayı kullanıyoruz. Önceki sistemde hatırlarsanız PSU’nın 8 PIN CPU […]

Devamı: RTX 3080 Ti Sistem Toplama | QP Thor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu seviyede yüksek bütçeli bir sistemde 3200 MHz RAM kullanımı sizce yeterli mi?
3200 MHz ile 4000 MHz arası ortalama olarak %5-%8 arası oynayan bir FPS farkı var. 3200 MHz RAM CL 16, 4000 MHz RAM CL 19 iken bu fark oluşuyor.

Kısaca bu sistemde CL 16 ve 4000 MHz veya üzeri bir RAM kullanımı daha hoş olmaz miydi? Yargılamak için yazmadım, sadece fikrinizi merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
QP-Thor-Sistem.jpg

Tamamen ASUS ROG bileşenlerden oluşan, RTX 3080 Ti erkan kartlı qp Thor sistemi topladık. Her sistem toplama yeni bir heyecan ve yeni bir macera. Qp Thor da bir istisna olmadı. Hatırlarsanız daha önce ROG STRIX Helios kasaya qp Helios sistemi toplamıştık. Bu sistemde de tekrar aynı kasayı kullanıyoruz. Önceki sistemde hatırlarsanız PSU'nın 8 pın CPU […]

Devamı: RTX 3080 Ti Sistem Toplama | QP Thor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Benim GTX 1650 ile birbirimize bakıyoruz şu anda.

Bu seviyede yüksek bütçeli bir sistemde 3200 MHz RAM kullanımı sizce yeterli mi?
3200 MHz ile 4000 MHz arası ortalama olarak %5-%8 arası oynayan bir FPS farkı var. 3200 MHz RAM CL 16, 4000 MHz RAM CL 19 iken bu fark oluşuyor.

Kısaca bu sistemde CL 16 ve 4000 MHz veya üzeri bir RAM kullanımı daha hoş olmaz miydi? Yargılamak için yazmadım, sadece fikrinizi merak ettim.
Reklam amaçlı yapıyorlar işte ellerindeki fazla kalan RAM'leri bitirmek için böyle yapıyorlar.

Asus sponsorluğunda toplanmış bir sistem ama PSU'dan çıkan CPU güç kablosu kısa, üstelik bir Asus kasaya toplama yapılmasına rağmen. Kendi markalı kasasına bile doğru dürüst uyumluluk sağlamayan PSU'yu neden alalım Asus? Bu kasaya bile uymayan bir PSU'dan Cooler Master, Corsair bir kasaya uyum sağlamasını nasıl bekleyelim? Aynı şekilde gönderilen ekran kartının da metal kısmının yerinden çıkmış olması komedi, sözde sponsor video yapıyorsun her şey falso.

Ekran kartı ve anakart dışında Asus'un hiçbir şeyi alınmaz bu videoda tekrar görmüş olduk.

Yeni konular

Geri
Yukarı