RTX 3080 Ti sisteme yükseltme önerisi

Hocam AM5 devam edeceği için 8xxx3D alma niyetiniz şimdiden varsa şu anki jenerasyonun tepe işlemcisini almak bence akılcı olmayabilir. Zaten satacaksanız çok daha fazla profilin talep edebileceği 7700X daha tercih edilebilir sanki 2.elde. Bilemiyorum çoklu çekirdeğe ihtiyacınız vs var mıdır ama oyun tarafındaysam ve benim 2024 sonundaki ürüne gücümün yeteceği güvencem varsa öyle yapardım.

4090 gibi bir canavarı montajlayıp test etmeyi çok isterdim. Bizim yerimize de keyfini sürün. 😁

Hocam AM5 devam edeceği için 8xxx3D alma niyetiniz şimdiden varsa şu anki jenerasyonun tepe işlemcisini almak bence akılcı olmayabilir. Zaten satacaksanız çok daha fazla profilin talep edebileceği 7700X daha tercih edilebilir sanki 2.elde. Bilemiyorum çoklu çekirdeğe ihtiyacınız vs var mıdır ama oyun tarafındaysam ve benim 2024 sonundaki ürüne gücümün yeteceği güvencem varsa öyle yapardım.

4090 gibi bir canavarı montajlayıp test etmeyi çok isterdim. Bizim yerimize de keyfini sürün. 😁
Hocam almışken en tepe modeli alayım diyorum. 3-4 sene daha dokunmak istemiyorum PC işine. Aslında 3080 Ti hala canavar ama piyasa çok artacak artmadan diyeyim diyorum.

Belki şuanlık sadece 4090 alıpta yoluma devam edebilirim. Geri kalanı sonra değiştirebilirim.

Bir de bu 4090'da kablo yanmadan nasıl kullanabiliriz acaba. :D

Hocam almışken en tepe modeli alayım diyorum. 3-4 sene daha dokunmak istemiyorum PC işine. Aslında 3080 Ti hala canavar ama piyasa çok artacak artmadan diyeyim diyorum.

Belki şu anlık sadece 4090 alıp da yoluma devam edebilirim. Geri kalanı sonra değiştirebilirim.

Bir de bu 4090'da kablo yanmadan nasıl kullanabiliriz acaba. :D
O zaman şimdinin 7xxx3dlisini almanız daha iyi olur.

O sadece referans modeller için konuşulan bir şeydi genel olarak. Yeni partide çözüldü bildiğim kadarıyla. Soket güncel yapısı ile ilgili patent de almıştı NVIDIA ama çözümü kabloyu dibinden bükerek takmamak lazım o kadar. Resimde net bir şekilde anlatılıyor. Igor sorunu çok iyi anlatmıştı niye oldu vs derseniz. Bükünce kastırıyor ve 6x12v pininden bazılarının ısırmasına engel oluyor özetle. Normalde o AVGde bir kablonun taşıması gereken sınırda bir kalınlıkta kullandıkları için basmayan 12v kabloları yüzünden bütün yük birkaç tanesine kalınca ısınıyor ve soket eritiyor.

Dosya Ekleri

• w9zX0fzgT1ufKTje.jpg
    w9zX0fzgT1ufKTje.jpg
    166,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Aceleniz yoksa 1-1.5 ay bekleyin ona göre alırsınız.
Biraz beklemek daha iyi olacak. Öncelik bir 4090 alayım.

4090 aldım arkadaşlar, hepinize teşekkürler. Sırada diğer parçalar var.

4090 aldım arkadaşlar, hepinize teşekkürler. Sırada diğer parçalar var.

4090 için gen 5 PSU tavsiye eder misiniz?

Son düzenleme:
Tavsiye ederim. 1000W olanına da bakabilirsiniz.

Sanki bu daha iyi gibi?

Yeni konular

Geri
Yukarı