RTX 3080 ve i9 sistem toplama

Bütçe
65.000 70.000 tl arası
ASUS bence gereksiz pahalı. 4K falan sırf gösteriş için bir güç kaynağına verilmez. Zaten onu alırsam kasa olarak yine ROG Thor almak lazım ki OLED ekran bir işe yarasın.
Corsair alınır. Zaten fazlasıyla üst d
1200 watt yeter mi onu söyleyin eğer yeterse 1200 watt thor alabilirim emin değilim tipi güzel geldi kasasıyla birlikte çok pahalı değilse alırım gereksizse almam

Gereksiz pahalı. Toplam bir kasa ve bir güç kaynağına 6-7k vermek saçmalık olur.

Eğer bir de o kasayı almam gerekiyorsa neden yani daha mı güzel duruyor veya kasayla birlikte bir özelliği falan mı oluyor mantıklı bir sebebi varsa alırım.
Böyle bir kasa buldum da https://www.hepsiburada.com/cougar-...d-fanli-atx-bilgisayar-kasasi-p-hbv00000yqh20 bu kasa eve hırsız girdiğinde elektro taramalıya falan mı dönüşüyor neden böyle :) :)

Boşuna para israfı bence. Tamam şık gözüküyor ama gereksiz.
O attığım 3080 Ti olan sistemde hem bu kasa hem ROG Thor kullanılmış ama topladığımız için bir şey demiyorum.
Hx serisi zaten Corsair tarafının en iyi güç kaynaklarında birisi.

Eğer bir de o kasayı almam gerekiyorsa neden yani daha mı güzel duruyor veya kasayla birlikte bir özelliği falan mı oluyor mantıklı bir sebebi varsa alırım.

Hayır yok. Attığım kasada işini görecektir. ASUS biraz markadan dolayı fiyatları yüksek tutuyor.
ROG PSU aldığın zaman kasanın OLED ekranına gelen yeri açık, bu yüzden sistemin anlık kaç W çektiği görülebiliyor. Bunun dışında bir olayı yok.

Bir şey soracağım 2 anakart arasında kaldım da Wi-Fi ve Bluetooth benim için önemli ancak hangi anakart daha iyi.

Boşuna para israfı bence. Tamam şık gözüküyor ama gereksiz.
O attığım 3080 Ti olan sistemde hem bu kasa hem ROG Thor kullanılmış ama topladığımız için bir şey demiyorum.
Hx serisi zaten Corsair tarafının en iyi güç kaynaklarında birisi.

Hayır yok. Attığım kasada işini görecektir. ASUS biraz markadan dolayı fiyatları yüksek tutuyor.
ROG PSU aldığın zaman kasanın OLED ekranına gelen yeri açık, bu yüzden sistemin anlık kaç W çektiği görülebiliyor. Bunun dışında bir olayı yok.

İşte bu OLED ekran açılma durumu falan ne oluyor ben bilmiyorum daha.
Bu anakartlardan hangisi daha iyi.

1624014322094.png

Dediğim şey tam olarak bu.

Bir şey soracağım 2 anakart arasında kaldım da Wi-Fi ve Bluetooth benim için önemli ancak hangi anakart daha iyi.

İşte bu OLED ekran açılma durumu falan ne oluyor ben bilmiyorum daha.

X570'e hem Wi-Fi hem Bluetooth destekliyor ama VIII Hero'da ikisi de yok galiba. Epey böyle demiş ama tekrar bakayım.

Eki Görüntüle 1073251

X570'e hem Wi-Fi hem Bluetooth destekliyor ama VIII Hero'da ikisi de yok galiba. Epey böyle demiş ama tekrar bakayım.

Sağ ol kanka baktığın için peki performans olarak falanda X570'e daha mı iyi ona göre alacağım.
Eki Görüntüle 1073251

1594 yazıyor orada o kadar güç çeken sistem var mı ki?
Eki Görüntüle 1073251

Ben bu kasayı belki birinden doğum günü hediyesi olarak falan çözerim çözmesine de belki karne hediyesi falan bu kasa olmadan Thor 1200W alsam tam performans çalışmaz mı yoksa sadece kaç Watt çekildiğini mi göremem?

Geri
Yukarı