RTX 3080 ve Ryzen 7 3700X Darboğaz yapar mı?

DSR diye bişi var yahu, neden monitör alması gereksin. Ayarlar ordan 2k 4k ne istiyorsa, oyunları o çözünürlükte çalıştırır. Darboğaz olacaktır mutlaka, ama tadını kaçıracak kadar olacağını sanmıyorum. 3700x den bahsediyoruz.
O teknolojinin gerçek monitör çözünürlüğünü etkileyeceğini sanmıyorum.

Performanslarına göre bayağı iyi fiyatları var. Cinebench r1'de i9 10900K'yı yüzde 59 ile geçen işlemcilerden söz ediyoruz.
Dostum performansına edilecek söz yok fakat f/p değil direkt fiyat olarak düşünürsek çok pahalı olacaklar.İnsanların 3080'li bilgisayar topladığı birim fiyatına sadece işlemci alacağız neyse onun yeri burası değil.

Bu saatten sonra 3. nesil işlemci almak mantıklı değil bence. 5. nesil Ryzen'lerin performansı eğer tanıtımdaki tablolardaki kadar iyi olacaksa kesinlikle beklemeni öneririm. 3. nesil Ryzenler güzel fakat işlemciye binen yük azaldığı zaman, işlemci ağırlıklı oyunlarda vs Intel'e göre kötü bir performans gösteriyor. 5. nesille bu sorunu halletmişler gibi duruyor. Bu dediğim sorunu özellikle competitive oyunlarda competitive grafik ayarlarıyla oynarken yaşarsın.

Dostum performansına edilecek söz yok fakat F/P değil direkt fiyat olarak düşünürsek çok pahalı olacaklar. İnsanların 3080'li bilgisayar topladığı birim fiyatına sadece işlemci alacağız neyse onun yeri burası değil.

Türkiye'ye göre pahalı diyelim biz ona.

2K için sormuştum. o kadar fark olduğunu bilmiyordum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan inceleyebilirsin.Bazı oyunlarda %45-%50 civarlarına kadar düşmüş GPU kullanımı.RTX 3080 ile 50-60 fps almış.3080 Bence en az 4K da oynanmalı

Geri
Yukarı