RTX 3080 veya RTX 3070 laptop önerisi

Hocam sizden bir şey rica etsem. TestUFO: Blurtrail şu siteden aşağıdaki testi 10-15 saniye yapar mısınız? Driver sorunu mu anlayamadım ama bende çubuklarda kayma oluyor.

Hocam burada tam olarak neye bakacağım. Linkteki testi yaptım. Sağa doğru akan çizgi arkasında gölge bırakıyor. Kaymadan kastınız buysa bende de kayma var.

Hocam burada tam olarak neye bakacağım. Linkteki testi yaptım. Sağa doğru akan çizgi arkasında gölge bırakıyor. Kaymadan kastınız buysa bende de kayma var.
Yok hocam o çizgiler dümdüz kayarken ikiye falan bölünüyor. Bir sorun olduğu anlaşılıyor zaten. Sorunun kaynağı mux switchte yatıyor aslında. Switch'i discrete moduna alınca browserlarda screen flickerin sorunu çıkıyor. Kısacası görüntü kayması. Yarın hp support ile görüşücem yazılımsal bir sorun gibi duruyor.

Yok hocam o çizgiler dümdüz kayarken ikiye falan bölünüyor. Bir sorun olduğu anlaşılıyor zaten. Sorunun kaynağı MUX Switch'te yatıyor aslında. Switch'i discrete moduna alınca browserlarda screen flickerin sorunu çıkıyor. Kısacası görüntü kayması. Yarın HP Support ile görüşeceğim yazılımsal bir sorun gibi duruyor.

Bende ikiye bölünme olmadı hocam. Düz bir şekilde çizgi soldan sağa doğru akıyor.

Arkadaşlar bir de sizden bir tavsiye isteyeceğim. Bilgisayarımın RAM'lerini 16x2 =32 GB'ye çıkarmak ve bir tane de 1 GB SSD takmak istiyorum. Hangi modeli tavsiye edersiniz.

SSD olarak Hepsiburada'da şunu buldum. Sanırım aynı marka ve model ama emin olamadım.

Değerli tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
@NecroBit
Oyundasın diyelim. Autoya aldın. Yer yer 2500, yer yer 3000 RPM civarı olacak ve bu sesi 2500'de az bile olsa hissedebiliyorsun. Sübliminalmesaj gibi. Susunca beyinciğin rahatlıyor sanki. Birde istikrarlı olsa neyse, dalgalı şekilde oluyor. Açıkçası sizdekini de merak ediyorum.

Tabi hocam sorun değil.

Merhaba hocam, baya zaman geçti acaba sorunu çözebildiniz mi ne yaptınız?
@dermetz22 Merhaba hocam, kart limitlerinden dolayı bende 3070 modelini almaya karar verdim. Birkaç hafta sonra hepsiburada dan HP Store türkiye mağazasından alacağım. Şu ana kadar herhangi bir sorun vs çıktı mı sizde? Bugün bir arkadaşa rastladım sayfada, 95-100 derecelere vs çıkıyor iade etmeye felan çalışıyorum diye. Nadir bir durum diye düşünüyorum bu modelde çünkü çok fazla rastlamadım, sizde durumlar nedir?

Son düzenleme:
@NecroBit

Merhaba hocam, bayağı zaman geçti acaba sorunu çözebildiniz mi ne yaptınız?
@dermetz22 merhaba hocam, kart limitlerinden dolayı bende 3070 modelini almaya karar verdim. Birkaç hafta sonra Hepsiburada'dan HP Store Türkiye mağazasından alacağım. Şu ana kadar herhangi bir sorun vs çıktı mı sizde? Bugün bir arkadaşa rastladım sayfada, 95-100 derecelere vs çıkıyor iade etmeye falan çalışıyorum diye. Nadir bir durum diye düşünüyorum bu modelde çünkü çok fazla rastlamadım, sizde durumlar nedir?

Selam hocam, ben ürünü aktif olarak kullanmaktayım oyun ağırlıklı. Şu ana kadar bir sıkıntısı olmadı cihazın hem soğutma hem de diğer konular açısından. Ben hala tavsiye ediyorum cihazı.

Selam hocam, ben ürünü aktif olarak kullanmaktayım oyun ağırlıklı. Şu ana kadar bir sıkıntısı olmadı cihazın hem soğutma hem de diğer konular açısından. Ben hala tavsiye ediyorum cihazı.
Sizdeki model de HP omen 17-ck0004nt buydu dimi. Birde siz HP kendi sitesinden mi almıştınız HP store dan?

@NecroBit

Merhaba hocam, baya zaman geçti acaba sorunu çözebildiniz mi ne yaptınız?
@dermetz22 Merhaba hocam, kart limitlerinden dolayı bende 3070 modelini almaya karar verdim. Birkaç hafta sonra hepsiburada dan HP Store türkiye mağazasından alacağım. Şu ana kadar herhangi bir sorun vs çıktı mı sizde? Bugün bir arkadaşa rastladım sayfada, 95-100 derecelere vs çıkıyor iade etmeye felan çalışıyorum diye. Nadir bir durum diye düşünüyorum bu modelde çünkü çok fazla rastlamadım, sizde durumlar nedir?
Hocam uzun zamandır yazamamamın sebebi, en son kurduğum discord grubunun linkini burada paylaşmış olmamdı. Bu bir hata imiş. Ban yemiştim anlayacağınız. Bilgisayar sorununa gelecek olursam, hala sorun devam etmektedir. Bu sorunu yaşayan yabancı bir kullanıcı da ürünün youtube tanıtım videosunun altına belirtmişti. Ben de o gazla HP ile iletişime geçmiştim. Adamlar arıza kaydı açtı, tabii burada "adamlar" kavramı yabancı müşteri hizmetleri sorumluları için geçerlidir. Bizim çocuklar yine aynı tas aynı hamam. "Getirebilirsiniz fakat yine aynısı gelir ya" kafaları. Her neyse adamlar arıza kaydı kağıdı dahi çıkarttılar fakat benim saf bir zamanıma denk geldi ki işlemi iptal ettim. Bilgisayar bana lazım olur diye düşündüm o ara dönem ve geri çektim. İlk 14 gün içerisine de girdiğinden koşulsuz değişim hakkına da sahiptim ama saflık işte. Şu an 2200-2400 RPM arası ses beynimi uyuşturuyor adeta. Yabancı foruma da sordum, BIOS güncellemesi, güvenli modda başlatma tavsiyeleri de sonuç vermeyince az evvel karar verdim ve tekrar arıza kaydı başlatacağım. Bunun dışında son bir kaç gündür chrome'da gezinmeme rağmen 70-80 derece arası git gel yaşıyorum. Sebebini anlayamadım. Oyun performansı oldukça kafamı karıştırdı. Şöyle ki;

İlk zamanlar hert şey normal gibiydi fakat "7 days to die" oyunu piksel ağırlıklı bir oyun olduğundan arada 50-60 FPS'lere kadar geriliyordu. Aldırış etmedim fakat harita açıldıkça 30 FPS'lere kadar gerileme kaydetti durum. Bana oldukça saçma gelmişti zira eski sürümdü ve o sürümde eski bilgisayarım (dizüstü Nvidia 940M) bu kadar kasmıyordu. Ardından Cyberpunk için, en düşük ayarlarla da, en yüksek ayarlarla arasındaki FPS farkı taş çatlasın 15 FPS ortalama oldu ki bu da çok saçma idi.

Bilemiyorum açıkçası. Servisine göndereceğim. Hepsiburada'dan aldığım için ürün kenarda birkaç ay beklemişte tozlanmış gibi bir havazı olduğunu varsaydım zira başka mantıklı bir açıklaması yoktu benim nazarımda. Son olarak garantisi 2 ay erken başlamıştı, 2 kere işlem yapıldı 1 hafta içerisinde aktif olacaktır denilmesine karşın hala düzeltilememiş. İşin özü tekrar arıza kaydı başlatıyorum bu akşam.

Geri
Yukarı