RTX 3080'li sistem toplama

Bütçe
16.000

Kasa PSU işlemci çok iyi fakat tam bir anakart cahili kaldım uzun süredir takip etmediğim için. Bu anakart iyi midir?

Ekran kartı ile toplam 14.500 TL yi buluyor. Monitör ve depolama derken galiba 16 17 yi bulurum.

Merhabalar herkese. Bütçem 16 bin TL. RTX 3080'i merkeze alarak bir masaüstü sistem toplayabilir miyiz?
Sistemin fiyatı 15690 İstersen palit yerine başka marka bir 3080 alabilirsin.

Sistemin fiyatı 15690 İstersen palit yerine başka marka bir 3080 alabilirsin.

Bu sistem de çok hoş. Özellikle msi anakart bios sistemleri hoşuma gidiyor. Ekran kartını sanırım Asus TUF tercih edeceğim.

Kasa PSU işlemci çok iyi fakat tam bir anakart cahili kaldım uzun süredir takip etmediğim için. Bu anakart iyi midir?

Ekran kartı ile toplam 14.500 TL yi buluyor. Monitör ve depolama derken galiba 16 17 yi bulurum.
Ben buraya en iyi parçaları koydum yani B550-F sınıfında en iyi anakartlardan biri hatta çoğu MSI X-570 anakartlardan daha iyi. Parça kalitesinden kırparak daha ucuz şeyler alınabilir ama bu sisteme önermiyorum. Gerekirse daha geç alın bütçe arttırın kenara. Ryzen ve B550 koyma sebebim Ryzen 4000 serisi çıkınca dilerseniz sorunsuz bir şekilde upgrade etmeniz.

Ben buraya en iyi parçaları koydum yani B550-F sınıfında en iyi anakartlardan biri hatta çoğu MSI X-570 anakartlardan daha iyi. Parça kalitesinden kırparak daha ucuz şeyler alınabilir ama bu sisteme önermiyorum. Gerekirse daha geç alın bütçe arttırın kenara.
Aslında planım burada malzeme öğrenmek ve indirim kollamak. Bilgisayarı kendim toplayabilirim. Önerdiğiniz parçaları iyi bir indirimle bulursam alıp montajını kendim yapmak istiyorum. Böyle hem daha uyguna gelir hem de iyi kalite de malzemeler kullanmış olurum.

Aslında planım burada malzeme öğrenmek ve indirim kollamak. Bilgisayarı kendim toplayabilirim. Önerdiğiniz parçaları iyi bir indirimle bulursam alıp montajını kendim yapmak istiyorum. Böyle hem daha uyguna gelir hem de iyi kalite de malzemeler kullanmış olurum.
Anladım öyle daha iyi olur parça parça inidirimden almak. Attığım kasa yine sınıfında en iyilerinden soğutma performansı olarak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU'da keza öyle A Tier yani en iyi PSU sınıfında:

Anakart zaten öyle kısacası en iyilerini önerdim alırsanız iyi olur 👍

Bu arada arkadaşın attığı MSI Gaming Plus B550 de çok iyi anakart yani benzer diyebilirim. Hangisi uyguna gelirse onu alın.

Mümkünse 10700K daha iyi olur.

Veya

Ryzen 4000 serisini ve mümkünse 11. nesili bekleyin.

Mümkünse 10700K daha iyi olur.

Veya

Ryzen 4000 serisini ve mümkünse 11. nesili bekleyin.
Sistem bütçeyi bir miktar aşıyor hocam. O da sanırım soğutmanin ve intelin yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı