RTX 3090 B350F anakart ile uyumlu mudur?

MRTARSL

Decapat
Mining için yurt dışından RTX 3090 almayı planlıyorum. 2 sene kadar önce topladığım bilgisayarıma takabilir miyim merak ettim.
CPU: Ryzen 5 2600.

Takarsınız ama kart çok ağır slotu eğreltebilir en iyi paranız varsa yeni kart almanız ayrıca o işlemci ile kartdan tam performans alamazsınız.

Darboğaz olur diye düşünüyorum. Minimum 3600 de rahat kullanabilirsiniz. Yanlışım varsa özür dilerim.

3600 bile besleyemez. 3800X ile minimum darboğaz kullanılabilir. Zaten mining için darboğaz söz konusu olmadığı için normal kullanım olur R5 2600 ile.

Sadece mining değil oyunda da darboğaz olur. Yani genel olarak orantılı olmaz daha düşük bir kart veya işlemciyi de yükseltmek daha iyi olabilir. Şu an alıp işlemciyi daha sonradan yükseltirsiniz.

Mining işleminde işlemciye yok denecek kadar az güç biner. Darboğaz olur falan diyenler yazdığın mesajı okumuyor sadece başlığa bakıp geçiyor. 8 tane RX580'i Celeron işlemci ile kullanıyorlar çoğu mining rigde. Yani senin anakartına da takabilirsin sıkıntı olmaz. Lakin 3090 ağır ve büyük bir kart olduğundan dolayı kasana sığmayabilir veya PCI-e portunu eğebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı