RTX 3090 sisteme anakart önerisi

Tiger1

Hectopat
İşlemci ve RAM daha almadım fakat şu ikisini düşünüyorum.

Overclock yapmayacağım için 'k' serisi bir işlemciye extra para vermek istemiyorum. Aynı şekilde 'Z' serisi bir anakart da benim için gereksiz para israfı olacak. RAM'ler ise linkteki 4000 MHz DDR4 düşünüyorum. Ekran kartı da 3090 alacağım. Sizce anakart olarak en mantıklı seçim ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam epey sitesinden özelliklerine baktım da bunun faz değeri baya düşük ve ses yonga özelliği de yazmıyor. Başka önerebileceğiniz model var mı ?

İşlemci ve RAM daha almadım fakat şu ikisini düşünüyorum.

Overclock yapmayacağım için 'k' serisi bir işlemciye extra para vermek istemiyorum. Aynı şekilde 'Z' serisi bir anakart da benim için gereksiz para israfı olacak. RAM'ler ise linkteki 4000 MHz DDR4 düşünüyorum. Ekran kartı da 3090 alacağım. Sizce anakart olarak en mantıklı seçim ne olur?
@messinicocugu hocam siz ne önerirsiniz ? ve almayı düşündüğüm işlemci ve ramlar hakkında da fikir belirtirseniz sevinirim

12700F yerine 5800X3D ve uygun bir anakart alırsan 12700F'ten daha iyi performans alırsın.
o işlemciyle bunun arasında yaklaşık 3bin Tl fark var hocam değer mi sizce o kadar ? Ve anakart olarak öneriniz varsa dinliyorum

hocam epey sitesinden özelliklerine baktım da bunun faz değeri baya düşük ve ses yonga özelliği de yazmıyor. Başka önerebileceğiniz model var mı ?
Attığım anakart gayet iyi. İsterseniz buna bakın bir de;

@messinicocugu hocam siz ne önerirsiniz? Ve almayı düşündüğüm işlemci ve RAM'lar hakkında da fikir belirtirseniz sevinirim

O işlemciyle bunun arasında yaklaşık 3bin TL fark var hocam değer mi sizce o kadar? Ve anakart olarak öneriniz varsa dinliyorum

İyidir hocam RAM ve işlemci anakart olarak buna bakabilirsiniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı