RTX 4060 Ti RDR 2 GFX Error

shadypooly

Hectopat
Ekran kartı
Rtx 4060 Ti
Anakart
b450m-h
İşlemci
Amd Ryzen 5 5600
Merhaba. Kartımı satın alalı 3 gün oluyor. RDR 2 oyununu açmak istedim ve GFX_ERROR diye bir hata verdi kendini kapattı. Ben de Windows olay günlüklerine baktım ve "nvlddmkm 0" ve "display 4101" hatasını gördüm. Bunun üzerine DDU ile sürücüleri komple güvenli modda sildim ve güncel driver yükledim, tekrar denediğimde yine hatayı aldım. Bunun üzerine tekrardan DDU ile sürücüleri silip bu sefer HOTFIX driver yükledim ama yine aynı hatayı aldım. İnternetten araştırdığımda bunun bir driver sorunu olduğunu söyleyenler var, donanım sorunu olduğunu da söyleyenler var. Kimse bunun neden kaynaklandığını bilmiyor ve anlamıyor. Kafamda birkaç teori var sizce mantıklı mı değil mi söyler misiniz?

1-) Ben RDR 2 oyununu optimize etmeden Full Ultra ayarlara çekip oynamaya çalıştığımda bu hatayı verdi. RTX 4060 Ti 8 GB VRAM'e sahip olması sebebiyle, VRAM zorlanıyor ve bundan oyunda çökme meydana geliyor olabilir mi?
2-)RDR 2 haricinde War Thunder oyununda ayarları Ultra'ya çekip oynadığımda hiçbir hata almadım, oyunu akışkan ve sıkıntısız oynadım, aynı şekilde Valorant oyununda da hiçbir şekilde hata almadan sıkıntısız oynadım. Gözlemlediğim kadarıyla bu sorun sadece RDR 2 oyununda başıma geldi.
3-) Kartımı iade etmeli miyim? Donanım sorunu mu yoksa kart sorunu mu? Bu karttan önce RTX 2060 6 GB kullanıyordum ve hiçbir şekilde RDR2'de bu hatayı almadım. Sistemimde değişen tek şey GPU ve bu sıkıntı oluştu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı