RTX 4080 ekran kartı önerisi

mrojhat

Decapat
Daha fazla  
Selam herkese. Şu an MSI RTX 3070 Gaming X Trio kullanıyorum. Ben hiçbir zaman over clock yapmadım kendim. Kart ile ne geldi ise onu kullandım. Öyle de devam edeceğim sanırım. Yani kendinden overclocklu olması daha güvenli geliyor bana. Bu bilgi ile sizlere şunu sormak istedim ki; acaba hangi 4080 mantıklı sizce? Ben ASUS TUF Gaming 4080 ile MSI Suprim X 4080 arasında kaldım. (TUF'un OC versiyonu da var ama sanırım o kendin OC yapabildiğin bir seri) Suprim X biraz daha hoşuma gitti hatta. Bazı karşılaştırma sitelerinde yaptığım incelemeler de Suprim X e yaklaştırdı beni. Ama tabii sizlerden de fikir almak istedim. Teşekkür ederim.

Suprim X stoklari var mi ki suan TR'de? Ben sahsen Gigabyte Aero modelini secerdim. Hem sogutma acisindan gayet iyi hem de oldukca guzel bir kart. Fabrikada yapilan O.C. yuzde 3-4 fark eder o cok onemli degil zaten.

Kanka aynı seri ekran kartlarının FPS performansı birbirine çok yakın oluyor tek fark soğutma performansında ortaya çıkıyor. Soğutma'da ise ASUS'un ROG STRIX serisi çok başarılı.

Dün itibari ile Vatan Bilgisayar Topkapı Şubesi'nde kalan son Msi Rtx 4080 Suprim X 'i almış bulunuyorum dostlar. Çok şık bir kart. Back 4 Blood yüklüydü bende. Fps kilidini açarak açtım oyunu ve birden 300-500 fps oldu oyun 2k da tabi. Böyle olunca ekran kartından değişik sesler gelmeye başladı ve tabi ben " aaa ses mi çıkartıyor bu" diye anlık "coil whine mı var?" krizine girdim. Sonra ekranımın fps si olan 144 e sabitleyince sessiz sedasız çalıştı. Işıklandırması çok yakışıklı olmuş valla.

Dün itibari ile Vatan Bilgisayar Topkapı Şubesi'nde kalan son Msi Rtx 4080 Suprim X 'i almış bulunuyorum dostlar. Çok şık bir kart. Back 4 Blood yüklüydü bende. Fps kilidini açarak açtım oyunu ve birden 300-500 fps oldu oyun 2k da tabi. Böyle olunca ekran kartından değişik sesler gelmeye başladı ve tabi ben " aaa ses mi çıkartıyor bu" diye anlık "coil whine mı var?" krizine girdim. Sonra ekranımın fps si olan 144 e sabitleyince sessiz sedasız çalıştı. Işıklandırması çok yakışıklı olmuş valla.
Yüksek fps değerlerinde 100 kartın 99 u o sesi yapar.

Ne kadara aldınız?

Asus alma her kartında istisnasız coil whine var.
TUF Gaming 3060 kartım var, en ufak bir sesini bile duymadım (fan dışında). Oyunlarımı hep ultra ayarlarda oynuyorum. Yanlış bilgilendirmeyin lütfen. Siz yaşadınız diye biz de yaşamayacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı