RTX 4090 nasıl buldunuz?

Fatherboard

Centipat
Katılım
18 Ocak 2021
Mesajlar
837
Çözümler
3
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
3A Oyunlar açısından önümdeki 10-15 yıl arkama yaslanmamı sağlayacak bir kart ise ne mutlu. Alsaydım RDR 2 keyfi yapardım sanırım ilk olarak.
 

RuinedKnight1

Decipat
Katılım
19 Eylül 2021
Mesajlar
3.063
Çözümler
11
Yer
Ankara
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Meslek
Öğrenci
NVIDIA'yı fiyat politikası anlamında sıkıntıya sokacağını düşündüğüm bir kart. Intel'in cevap olarak ARC A serisini sunup üstüne bir de ekran kartları pahalı olmak zorunda değil gibi bir açıklama yapmaları zaten iyiydi. Eğer AMD'nin Kasım'daki RDNA3 etkinliğinde de hem fiyat hem teknoloji(Özellikle NVIDIA'yı üstün kılan teknolojiler) alanlarında iyi bir şeyler duyururlarsa muhtemelen NVIDIA bu kart için 1-2 adım geri atıp bazı şeyleri değiştirmek isteyebilir.
 

partylikeits1941

Hectopat
Katılım
2 Eylül 2020
Mesajlar
2.786
Makaleler
1
Çözümler
11
Nasıl bulduğum pek bir önem arz etmiyor çünkü alınabilir fiyatta değil. O yüzden üstüne konuşmayı kendi adıma gereksiz buluyorum. Her halükarda dehşet bir GPU olacaktır eğer NVIDIA'nın dediği gibi 3090Ti'dan 2x-4x daha hızlı ise. Bu nesil baya bir performans artışı gerçekleşmiş diyebiliriz. Enerji tüketimi vs. gibi şeylere önem vermeden bunu sağlaması çok da ''wow''luk bir olay değil ama. Asıl olay AMD gibi enerji tüketimini minimal tutup yüksek performans verebilmek diye düşünüyorum. O yüzden AMD'nin sunumunu bekliyorum daha çok.
 
Yukarı