RTX, GTX ve RX arasındaki farklar nedir?

Bütçe
Maximum 5500

Sametdnzzzz

Hectopat
Ben bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bilgisayarın aynısından kuzenime de toplayacağız. İtopya'dan toplayacağız bu arada. Ekran kartı kısmına gelince tutturdu RTX ekran kartı alalım diye. RTX ekran kartları da pahalıymış. Ben de dedim GTX veya RX alalım diye. Bu ekran kartları arasındaki farklar ne?

Bu arada işlemciyi ya Ryzen 5 1600 ya i3 10. nesil ya da Ryzen 3 2200G alacağız. Ama fiyat düşerse i5 10. nesil alacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX ışın izleme teklonojisi. YouTube'den RTX'li oyunların gameplayleri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ben bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bilgisayarın aynısından kuzenime de toplayacağız. İtopya'dan toplayacağız bu arada. Ekran kartı kısmına gelince tutturdu RTX ekran kartı alalım diye. RTX ekran kartları da pahalıymış. Ben de dedim GTX veya RX alalım diye. Bu ekran kartları arasındaki farklar ne?

Bu arada işlemciyi ya Ryzen 5 1600 ya i3 10. nesil ya da Ryzen 3 2200G alacağız. Ama fiyat düşerse i5 10. nesil alacağız.

RX AMD ekran kartları.
GTX NVIDIA ekran kartları.
RTX ise yine NVIDIA fakat RTX modu olan ve daha güçlü kartlar.

Bu arada işlemciyi i3 10100F alın.

RTX son model ve pahalı NVIDIA'nın ürettiği ışın izleme teknolojili ekran kartları

GTX NVIDIA'nın ürettiği ışın izleme teknolojisi bulunfurmayan ekran kartları.

RX AMD'nin ekran kartları.

Yeni konular

Geri
Yukarı