RTX ve Hackintosh Uyumu

AhmetDenizli

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Rize
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Şuanda RTX 2080 ekran kartına sahibim. Fakat Hackintosh kurulumu konusunda bazı sorularım var.
1- Ekran kartımı High Sierra'da bulunan Nvidia Web Driver ile macOS'de kullanabilir miyim?
2- Sistemime sizce High Sierra mı yoksa Mojave mi kurmalıyım?

Sistemim:
MSI Z390 Tomahawk
MSI RTX 2080 Trio 8G
Corsair 3000MHZ 16GB 2x8 Ram
Seagate 1TB 7200RPM x2
WD 120GB M2 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
High Sierra kullanmalısınız. En son Mojave desteği yoktu diye biliyorum. GTX 750Ti ekran kartı ile Mojave kullanamadım.

Eğer her ikisinde de uyum olmayacaksa Mojave denemeye değer diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
Öncelikle Mojave deneyin problemli olacaktır. Sonra High Sierra sürümünü denersiniz. Boyutları çok yüksek değil ikisi toplam 15 GB falandır.

Ne gibi bir hata beklemeliyim. Ek olarak eğer ekran kartımı High Sierra'da da kullanamayacaksam o zaman Mojave daha mantıklı değil mi?

Bir çok GTX ekran kartı için High Sierra (Nvidia Web sürücüsü ile) son durak. RTX ve önceki GTX modelleri için Catalina/Mojave için destek Apple ile Nvidia firmalarının anlaşmasına bağlı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı