RTX2070 %100 kullanılıyor

EmpireClaws

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Görselde gördüğünüz üzere ekran kartım gereğinden fazla çalışıyor ama işlemci %20 ile %40 arasında, normalde yayın açıyorum ve yayını işlemci yerine ekran kartından yapıyorum ekran kartım daha iyi olduğu için, son günlerde pek bir sıkıntı yoktu, ama bu gün yayın açtığımda, oyun oynarken (Sea of Thieves) drop olduğunu söylediler, yayını kapatıp ekran kartı yerine işlemci üzerinden yayın açtım fakat hiçbir değişiklik olmadı, görev yöneticisinden kontrol ettim ve ekran kartımın tam performansta çalıştığını gördüm, arkadaşlarıma sordum ve onların %50,%60 kullandıklarını söylediler fakat benim ekran kartım daha iyi ve hepimiz Full ayarlardayız, buna rağmen oyunda daha fazla FPS alıyorum ve ekran kartım gereğinden fazla ısınmıyor, sadece ekran kartım %100 çalıştığı için yayında drop oluyor ve ekran kartı gereksiz fazla çalışıyor yardım edebilirseniz çok sevinirim. (Yeniyim kötü anlattıysam özür dilerim)

Screenshot_1.png

Misal 100 FPS alıyorsanız, FPS'inizi 90'a kilitleyerek biraz yükü azaltın. Eğer yayındaki takılma düzelirse bu sebeptendir. Fakat ben gene de GPU 100% olduğu için sorun yarattığını sanmıyorum. Olsa olsa Vram yüzünden takılma yaşatabilir.

Geri
Yukarı