RTX2080 ile sistem toplama

caTwonX

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Tam olarak bütçem 13Bin TL. Daha önce hiç masaüstü bilgisayar kullanmadığım için bir süre forumda araştırmalar yaptım ve kendimce bir sistem oluşturdum. Sistemi satın almadan önce sizlere de danışmak istedim. Ayrıca birkaç sorum olacak.

Sistemi oyunları rahat bir şekilde oynayabilmek için kuruyorum. OC Yapmayacağım. Monitörü daha önceden almıştım 2K 144Hz.

AMD Ryzen 7 2700X İşlemci
NZXT H500i ATX Mid Tower Kasa
Seagate 1TB Barracuda Harddisk
Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 SSD
Seasonic 650W Focus Plus 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
MSI GeForce RTX2080 Duke 8G OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
XPG 16GB(2x8) Spectrix D60G RGB Gri 3000MHz CL16 DDR4 Ram
Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming AM4 ATX Anakart

Sistem bu şekilde. Aklıma takılanlar ise şunlar;
650W PSU bu sistem için yeterli olur mu?
Sistemdeki ekran kartı modeli iyi mi? 100 Lira fark ile Gigabyte GeForce RTX2080 Aorus 8GB var. Veya daha ucuza Gigabyte GeForce RTX2080 Windforce 8GB. Hangisini seçmek mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar. Tam olarak bütçem 13Bin TL. Daha önce hiç masaüstü bilgisayar kullanmadığım için bir süre forumda araştırmalar yaptım ve kendimce bir sistem oluşturdum. Sistemi satın almadan önce sizlere de danışmak istedim. Ayrıca birkaç sorum olacak.

Sistemi oyunları rahat bir şekilde oynayabilmek için kuruyorum. OC Yapmayacağım. Monitörü daha önceden almıştım 2K 144Hz.

AMD Ryzen 7 2700X İşlemci
NZXT H500i ATX Mid Tower Kasa
Seagate 1TB Barracuda Harddisk
Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 SSD
Seasonic 650W Focus Plus 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
MSI GeForce RTX2080 Duke 8G OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
XPG 16GB(2x8) Spectrix D60G RGB Gri 3000MHz CL16 DDR4 Ram
Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming AM4 ATX Anakart

Sistem bu şekilde. Aklıma takılanlar ise şunlar;
650W PSU bu sistem için yeterli olur mu?
Sistemdeki ekran kartı modeli iyi mi? 100 Lira fark ile Gigabyte GeForce RTX2080 Aorus 8GB var. Veya daha ucuza Gigabyte GeForce RTX2080 Windforce 8GB. Hangisini seçmek mantıklı olur?
Ekran kartına o kadar çok para vermeyin hocam.Ventus veya Windforce yeterli olur.
PSU olarak 700-750W almanızı öneririm.Silverstone, FSP, High Power gibi markaların uygun fiyata kaliteli güç kaynakları var.

Ekran kartına o kadar çok para vermeyin hocam.Ventus veya Windforce yeterli olur.
PSU olarak 700-750W almanızı öneririm.Silverstone, FSP, High Power gibi markaların uygun fiyata kaliteli güç kaynakları var.
Aslında sisteme ilk Windforce modelini yazmıştım ancak soğutma konusunda sorun yaşar mıyım diyerek Duke modelini ekledim. Hala daha tam emin değilim o yüzden de sizlere de sormak istedim. Pek yazı da bulamadım bu konularda.

PSU konusunda @@Viktor R3znov'un da tavsiyesi üzerine High Power 750W 80+ Gold Güç Kaynağı düşünüyorum ama yine de başka modellere de bakıyorum. Seasonic güzel ama biraz fazla pahalı, değer mi bilmiyorum.

Aslında sisteme ilk Windforce modelini yazmıştım ancak soğutma konusunda sorun yaşar mıyım diyerek Duke modelini ekledim. Hala daha tam emin değilim o yüzden de sizlere de sormak istedim. Pek yazı da bulamadım bu konularda.

PSU konusunda @@Viktor R3znov'un da tavsiyesi üzerine High Power 750W 80+ Gold Güç Kaynağı düşünüyorum ama yine de başka modellere de bakıyorum. Seasonic güzel ama biraz fazla pahalı, değer mi bilmiyorum.
High Power kullanan çok kişi var, pek sorun çıkaran bir firma değil.
Yok hocam soğutma konusunda endişelenmeyin, aradaki fiyat farkına değmiyor 3-4 derece sıcaklık.
Tabi zengin değilseniz :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı