RTX3050 sistemde Cyberpunk 2077 ilk görevde oyun kapanıyor

zafik

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Epic Games'ten Cyberpunk 2077 aldım. Yüklemek yeni nasip oldu. Sokak çocuğu olarak başlıyorum ve polislerin bizi dövüp bıraktığı ilk görevde karakterler konuşurken bir anda oyun donuyor. Donduğu an kapatmazsan PC komple donuyor ve güç düğmesinden kapatmam gerekiyor. Ne yapmam gerek? Yardım ederseniz çok sevinirim.

RTX3050.
i5-11400h
8 GB 3200 MHz RAM.

Arkadaşım, ilk fırsatta ne yap ne et aynı ram'den bir tane daha ekleyip 2x8gb yap. Bu şekilde donanım yetersizliğini büyük ölçüde ortadan kaldırır, oyun performansını arttırırsın. Sistemden arta kalan ram miktarı Cyberpunk gibi oyunlarda seni zora sokmaya devam eder.

Arkadaşım, ilk fırsatta ne yap ne et aynı ram'den bir tane daha ekleyip 2x8gb yap. Bu şekilde donanım yetersizliğini büyük ölçüde ortadan kaldırır, oyun performansını arttırırsın. Sistemden arta kalan ram miktarı Cyberpunk gibi oyunlarda seni zora sokmaya devam eder.
Laptopta kullanıln ram markası artık parça üretmiyormuş galiba. Kullanıcı yorumlarında kingston marka ramle uyumlu yazıyor ama içindeki rami çıkarmadan mı kingston olanı takıcam yoksa 2 tane kingston marka ram mi almam lazım anlamadım.

Geri
Yukarı