RTX3050 Ti sistem LoL'de 130 FPS normal mi?

Thehel

Decapat
Sistemim kabaca;

RTX3050 Ti.
R5 5600h.
16 GB RAM'den oluşmakta.

LoL'de ise en yüksek ayarlarda savaş sırasında/koridorda ortalama 130 FPS alıyorum. Bana biraz düşük gibi geldi fakat size de danışmak istedim. Sizce düşük mü? Yoksa normali bu mudur?

Oldukça normal, sistemin LOL gibi bir oyun için oldukça iyi. Muhtemelen GPU ve CPU'ya yük binmediği için o değerleri alıyorsun. Ekran kartının ve işlemcinin kullanım %'si düşüktür büyük ihtimal.

Oldukça normal, sistemin LOL gibi bir oyun için oldukça iyi. Muhtemelen GPU ve CPU'ya yük binmediği için o değerleri alıyorsun. Ekran kartının ve işlemcinin kullanım %'si düşüktür büyük ihtimal.
Evet, diğer oyunlara girdiğimde bilgisayarın fanı performans modunda ciddi anlamda hızlanıp ses çıkartırken, lol'de fanlar performans modunda olmasına rağmen neredeyse ses çıkmıyor. Sanırım dediğiniz gibi bilgisayarı gerekli yüke sokmuyor ve tam performans çalışmadığı için bu fps değerini alıyorum gibi.

Yine de varsa diğer arkadaşların da fikirlerini almak isterim. Garip bir konu.

Edit; Daha ağır bir oyuna girdiğimde işlemci sıcaklığım ortalama 80-85 derece oluyor ve fanlar ciddi anlamda çalışıyorken, şu an tekrar kontrol ettiğimde işlemci sıcaklığım ortalama 65-70 derecelerde oluyor. Sanırım arkadaşın da dediği gibi bilgisayarı yeterince yüke sokamıyor. Bu yüzden böyle bir fps alıyorum gibi.

Sistemim kabaca;

RTX3050 Ti.
R5 5600h.
16 GB RAM'den oluşmakta.

LoL'de ise en yüksek ayarlarda savaş sırasında/koridorda ortalama 130 FPS alıyorum. Bana biraz düşük gibi geldi fakat size de danışmak istedim. Sizce düşük mü? Yoksa normali bu mudur?
Uygulamaya sağ tıklayıp özellikler kısmına gir ve uyumluluk sekmesinden tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneği tikliyse tiki kaldırıp uygula ve tamama bas. Oyuna girmeden önce de Windows arama çubuğuna grafik ayarları yazıp açılan sayfadan LoL'ü bul ve tercih edilen grafik işlemci birimini Gpu'ya çek. Düzelmesi lazım bu şekilde.

Geri
Yukarı