Çözüldü RTX3060 sistem Resident Evil 7 FPS düşmesi ve aşırı kasma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 11

Oğulcan.DLL

Kilopat
Resident Evil 7 aldım normal şekilde indirip her oyunda yaptığım gibi Türkçe yamasını kurup oyuna girdim açılışta her şey normaldi tek seferlik Alt Tab'a atmam gerekti tekrar girdiğimde önce FPS bayağı bir düştü ama düzeldi sonra malikaneden içeriye giriş yapınca ve girişteki suya karakter inince oyun aşırı kasmaya 100 FPS civarı çalışan oyun 30-40 FPS olmaya başladı biraz ilerleyeyim geçer dedim ama daha kötü oldu 15 FPS'lere kadar düştü sebebi nedir yardımcı olabilecek var mı?

Sistem: (laptop)
RTX3060 laptop CPU.
16 GB RAM.
Ryzen 7 5800H 3.2 GHz.

Çözüm
Teşekkürler arkadaşlar, sorunu çözdüm. meğerse oyunu oynadığım esnada Twitch'te yayındaymışım. Yayını kapatıp tekrar girdim ve oyun sabit 150 FPS'de sorunsuz çalışıyor. Twitch yayınları için bir uyumsuzluğu falan olabilir oyunun.
Ryzen'in kendi gpusunu kullanıyor olabilir. RTX 3060 ile çalıştırın öyle deneyin. Oyuna sağ tıklayarak veya NVIDIA Denetim Masası'ndan yapabilirsiniz.

Resident Evil 7 aldım normal şekilde indirip her oyunda yaptığım gibi Türkçe yamasını kurup oyuna girdim açılışta her şey normaldi tek seferlik Alt Tab'a atmam gerekti tekrar girdiğimde önce FPS bayağı bir düştü ama düzeldi sonra malikaneden içeriye giriş yapınca ve girişteki suya karakter inince oyun aşırı kasmaya 100 FPS civarı çalışan oyun 30-40 FPS olmaya başladı biraz ilerleyeyim geçer dedim ama daha kötü oldu 15 FPS'lere kadar düştü sebebi nedir yardımcı olabilecek var mı?

Sistem: (laptop)
RTX3060 laptop CPU.
16 GB RAM.
Ryzen 7 5800H 3.2 GHz.

RTX 3060'ın öyle bir düşüklük yapacağını sanmıyorum ben GTX 960 PC ile 75 FPS en düşük 68 ile oynadım büyük ihtimal işlemcinin dahili GPU'su kullanılıyordur BIOS'dan veya NVIDIA Denetim Masası'ndan onu değiştirmelisin.

Teşekkürler arkadaşlar, sorunu çözdüm. meğerse oyunu oynadığım esnada Twitch'te yayındaymışım. Yayını kapatıp tekrar girdim ve oyun sabit 150 FPS'de sorunsuz çalışıyor. Twitch yayınları için bir uyumsuzluğu falan olabilir oyunun.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı