RTX3060 sistemde 300FPS 144Hz CS:GO oynamak

tahajpg

Decapat
Daha fazla  
Benim merak ettiğim konu şu:

144Hz ekranda 144 FPS'ten sonrası oyun kalitesini etkilemiyorsa. Benim bu FPS değerlerimi düşürüp cihazın daha az ısınmasını sağlamam mümkün mü?

(Sıcaklık sorunu vs yaşadığım için değil sadece merak)

Oyunu Full ayarlarda oynuyorum R7 RTX3060 var. 86 derece.

Benim merak ettiğim konu şu:

144Hz ekranda 144 FPS'ten sonrası oyun kalitesini etkilemiyorsa. Benim bu FPS değerlerimi düşürüp cihazın daha az ısınmasını sağlamam mümkün mü?

Oyun ayarlarından dikey eşleşmeyi açarsan 144 sabitler.

Hiç yaşamıyormuşsun gerçekten, acaba yaşasan kaç derece olurdu. %1 low'da ne FPS aldığın önemli. Ortalama FPS'i düşürürken %1 low değerleri 144 altına vurursa akıcılığı kaybedersin aklında olsun.

Hiç yaşamıyormuşsun gerçekten, acaba yaşasan kaç derece olurdu. %1 low'da ne FPS aldığın önemli. Ortalama FPS'i düşürürken %1 low değerleri 144 altına vurursa akıcılığı kaybedersin aklında olsun.
bahsetmek istediğim ille de sıcaklık düşmesi için uğraşmadığım ki 97lere kadar sorun değil ryzen için diye biliyorum.
Hangi marka laptop kullanıyorsunuz ?
omen 15 hocam

@tahajpg o sorun dediğin kısım zaten işlemcinin fiziksel hasar alma riski taşıdığı değerler. Thermal throttling diye bir olay var, belli bir sıcaklıkta stabil ve tam performansta çalışma değerlerini kaybeder işlemciler.

@tahajpg o sorun dediğin kısım zaten işlemcinin fiziksel hasar alma riski taşıdığı değerler. Thermal throttling diye bir olay var, belli bir sıcaklıkta stabil ve tam performansta çalışma değerlerini kaybeder işlemciler.

madem sistem o sıcaklıklara geldiğinde fanlar neden hızlanmıyor merak ettim

Geri
Yukarı