RTX3070 için sistem toplama

wghT

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, öncelikle 23 yaşındayım çalışıyorum. Bunu belirtmemin sebebi bilgisayarı toplarken ileride her ay upgrade yapabileceğim bir şekilde yardımcı olabilmeniz. Şimdi şöyle ki RTX3070 satın alacağım ama şu an elimde RX580 olduğu için en son onu satın almaya karar verdim maddi olarak daha rahat şekilde alabileceğim için.

Şimdi size sorum şu, bende 2400MHz 16 GB RAM, 1TB HDD ve RX580 ekran kartı mevcut. Kasam emanet olduğu için kullanamıyorum. Bana RTX3070 aldığımda ilk 3-4 ay 1080P'de darboğaz çok çok az yapacak ya da hiç yapmayacak bir işlemci, anakart, PSU, kasa vs. önerebilir misiniz? Elimde olan donanımlar dışında sizden yardım bekliyorum. Ben de çok araştırdım ama fiyat konusunda da çok aşmak istemiyorum kendimi bu ay 5000TL gibi bu ekipmana ayırabilecek bir bütçem var. RAM, ekran kartı ve HDD hariç, 3070 ile sorunsuz çalışacak F/P sistem için yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kendi aldıgım sistemi atayım çok araştırıp topladım sizde gönül rahatlığı ile toplayabilirsiniz.
İşlemciyi ryzen 5 5600x almanız önemli ilerde 240mm sıvı soğutucu alıp overclockluyabilirsiniz

Anakart: MSI Mag B550 Tomahawk Ddr4 5100(oc)mhz Atx Am4 | Trendyol
Kasa: MSI Mag Forge 101m Temperli Cam Mid Tower Atx Bilgisayar Kasası | Trendyol
PSU: https://www.hepsiburada.com/high-po...c-guc-kaynagi-hp1-j750gd-f12s-p-HBV00000LXR5F
Teşekkür ederim göz atıyorum
Ben kendi aldıgım sistemi atayım çok araştırıp topladım sizde gönül rahatlığı ile toplayabilirsiniz.
İşlemciyi ryzen 5 5600x almanız önemli ilerde 240mm sıvı soğutucu alıp overclockluyabilirsiniz

Anakart: MSI Mag B550 Tomahawk Ddr4 5100(oc)mhz Atx Am4 | Trendyol
Kasa: MSI Mag Forge 101m Temperli Cam Mid Tower Atx Bilgisayar Kasası | Trendyol
PSU: https://www.hepsiburada.com/high-po...c-guc-kaynagi-hp1-j750gd-f12s-p-HBV00000LXR5F
Dostum anakart ve kasayı baya araştırdım, B550 Tomahawk'ı indirimle satın aldım, kasayı da amazon indirimiyle MSI 100M versiyonunu satın aldım sanırım. PSU konusunda 650W 80+ yeterli olmaz mı? PSU'ya o kadar para vermek çok sıkıntı geliyor da...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı