RTX3070 Sistem nasıl?

kr0nos6

Picopat
İşlemci: R7 5800X ya da R9 3900X.
Ekran kartı: RTX3070.
Kasa: Corsair 465X.
PSU: Corsair RM750W FM.
Anakart: MSI B550 Tomahawk.
RAM: Corsair RGB Pro 3600 CL 18 beyaz.
Monitör: AOC 27 2K.

Her türlü yoruma açığım şunu al daha fiyat performans vb.
işlemciyi çıkış fiyatına göre tercih edeceğim pahalı gelirse R7 3800X bile alabilirim.
RAM'de stok zor bulunuyor 3200 CL 16 alabilirim.
Ve son olarak sizce kendim ayrı ayrı mı toplayım (Hepsiburada İncehesap vs.) yoksa direkt sinerjiden mi?

Oyun oynamak dışında bir amaçla kullanılacak mı? O ekran kartını R7 3800x işlemcinin rahatlıkla besleyeceği düşünülüyor. YouTube'a düşecek olan test ve kıyas videolarını bekleyin. Demem o ki render amaçlı falan kullanılmayacaksa Ryzen 9 gereksiz olacaktır. Anakart X570 olmalı bence.

Oyun oynamak dışında bir amaçla kullanılacak mı? O ekran kartını R7 3800X işlemcinin rahatlıkla besleyeceği düşünülüyor. YouTube'a düşecek olan test ve kıyas videolarını bekleyin. Demem o ki render amaçlı falan kullanılmayacaksa Ryzen 9 gereksiz olacaktır. Anakart X570 olmalı bence.

Anakart olarak hangi X570'i onerirdiniz.
İşlemciyi 3800X'e düşürdüm.

Çok fazla model araştırmadım ama Asus'un modellerinin gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. 2000 lira civarı bütçe için mümkünse Asus TUF X570-plus veya Prime X570-p alın. Bu fiyat seviyesindeki MSI modellerinin VRM kısımlarının kalitesiz olduğunu duydum. İddianın kaynak videosunu aşağıya bırakacağım. Diğer markalar hakkında bir şey diyemem. Eğer bütçe artarsa seçenek çoğalacaktır. Gigabyte Aorus gibi modeller söz konusu olabilir. Daha üst seviye modeller ve yukarıdaki Asus modelleri hakkındaki bilgi için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çok fazla model araştırmadım ama ASUS'un modellerinin gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. 2000 lira civarı bütçe için mümkünse ASUS TUF X570-PLUS veya Prime X570-P alın. Bu fiyat seviyesindeki MSI modellerinin VRM kısımlarının kalitesiz olduğunu duydum. İddianın kaynak videosunu aşağıya bırakacağım. Diğer markalar hakkında bir şey diyemem. Eğer bütçe artarsa seçenek çoğalacaktır. Gigabyte Aorus gibi modeller söz konusu olabilir. Daha üst seviye modeller ve yukarıdaki ASUS modelleri hakkındaki bilgi için:

Aslında 2K civarında MSI B550'ler gayet yeterli olur zaten performansa pek etkisi yok.

Aslında 2K civarında MSI B550'ler gayet yeterli olur zaten performansa pek etkisi yok.

Çoğu kişiye B550 anakartların yeterli geleceği doğrudur. Oyunları 1080p veya 2K oynamanız önemli değil. O ekran kartını ilgilendirir. X570 anakartlar ileriye dönük her türlü ihtiyacınıza karşılık verebilecek -şu an için- en iyi seçenektir. Kuvvetli bir işlemci alınacaksa, ona eşlik etmesi muhtemel yüksek hızlı RAM, Gen 4 NVMe SSD, ileride daha güçlü bir ekran kartı alınma ihtimali ve işlemci için olası overclock ihtiyacı düşünülürse X570 mantıklıdır. Ancak ihtiyaçlarınız ve bütçeniz ilk bakılacak kriter. Eğer ki 5800x veya 3900x işlemcilere bütçeniz yetiyorsa 500 lira daha koyup B550 yerine X570 almanızı tavsiye ederim.

Yine bir not: Sizin ilk başta yazdığınız B550 Tomahawk, TUF X570-plus karta göre yalnızca 200 lira daha ucuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı