Rüyadaki acıyı hissettiğimi düşünüyorum

maraushi

Hectopat
Makaleler
17
Srlamlar, bu ilk defa olmuyor aslında. Normalde rüyalarımda cinsel içerikli şeyler görürdüm ve bu uyarıya debep olurdu. Bu aralar daha fazla rüya görmeye ve acı hissetmeye başladım sanki, mesela rastgele bir kaydıraktan kayarken o belimin açılıp sürtünme acısını hissettim, güneş dünyaa yakınlaştığındaki o aşırı ısıyı hissettim sanki. İnternette bunun mümkün olmadığı yazıyor, benim yaşadığım şey nedir? Sizde de oluyor mu?

Yaşadığımız evren sıralrla dolu, Allah bu karmakarışık evrene ne kadar sır gizlemiş kimse bilmiyor. Rüyamda bende acı hissetmiştim. Bu vücuttaki sinirlerle alakalı olabilir.
Mesela şöyle açıklayayım dostum.
İllaki bıçakla elini kesmişsindir meyve soyarken, parmağındaki o kesik sinirler tarafından ezberleniyor. Vücut yeni şeyler katıyor anlamında.
Rüyada parmağın kesilirken sinirler aynı acıyı yaşatıyor, ama rüyanda gördüğün acıyı gerçek hayatta tatman lazım. Öyle büyük acılar değil tabii ki, fark ettiysen, rüyada kafana mermi gelince ya da binadan düşünce hep son milim saniyede uyanıyorsun. 2 ihtimal var, ya o acıyı tatmadığın için, ya da yüce Allah o acıyı sana tattırmak istemiyor. Çünkü acısı çok fazla diye. Böyle büyük acıları rüyada hissetseydik rüyada ölmek gibi bir şey olur muydu? Bilmiyorum.

Hayır acıyı hissedebilirsiniz. Rüya esnasında beyin yoğun olarak çalışıyor sonuçta. Eğer telaş ediyorsanız bir nöroloğa görünebilirsiniz.

Kıçım açıkta kaldıysa kıçımın kesilip Sibirya'ya gönderildiği gibi rüyalar görüyorum. Üstüme kat kat ağır yorganlar örtmüşse kamyon altında kalma, üzerime üzerime asansör inmesi vs. gibi kabuslar görüyorum. Bilinçaltı "uyan ulan davar bir sıkıntı var" diyor.

Srlamlar, bu ilk defa olmuyor aslında. Normalde rüyalarımda cinsel içerikli şeyler görürdüm ve bu uyarıya debep olurdu. Bu aralar daha fazla rüya görmeye ve acı hissetmeye başladım sanki, mesela rastgele bir kaydıraktan kayarken o belimin açılıp sürtünme acısını hissettim, güneş dünyaa yakınlaştığındaki o aşırı ısıyı hissettim sanki. İnternette bunun mümkün olmadığı yazıyor, benim yaşadığım şey nedir? Sizde de oluyor mu?
Bende ruyamda kol burkulma/kas yirtilma acisini yasamistim ruyadan uyanincada aci devam etmisti bence psikolojik olabilir

Bende'de ruyamda bazen gözümün önünde vazolar dönüyor ama o an gözümü açmak için direniyorum ancak zar zor açabiliyorum neden boyle oluyor anlamıyorum tabii sürekli değil ara ara yaşıyorum bu durumu.

Bn rüyamda rüyada olup olmadığımı merak etmiştim kolumu cimciklemiştim öyle bir muhabbet var ya rüyadaysan acımaz diye ama acımıştı sonra uyanmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı