Çözüldü Rufus ile Manjaro'yu USB'ye yazmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LinnOG

Picopat
Linux USB hazırlamak istiyorum rufhus ile yapmaya kalktığımda ise USB 3 MB gibi gözüküyor. Düzeltiyorum başka ISO deniyorum ve gene aynı sonuç. Çözümü nedir?
Alttaki fotoğrafta imaj yazılıyor yazısı bitince rufhus başarıyla tamamlandı gibi bir şey çıkıyor.

Ekran Görüntüsü (58).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu normal bir durum. USB'ye yazdırırken ISO dosyasının boyutu kadar yer ayırıyor. Biz o yeri göremiyoruz. Bilgisayarı yeniden başlatıp USB'yi Boot ederseniz açılacaktır.
Linux USB hazırlamak istiyorum rufhus ile yapmaya kalktığımda ise USB 3 MB gibi gözüküyor. Düzeltiyorum başka ISO deniyorum ve gene aynı sonuç. Çözümü nedir?
Alttaki fotoğrafta imaj yazılıyor yazısı bitince rufhus başarıyla tamamlandı gibi bir şey çıkıyor.

Eki Görüntüle 718150

Bence USB bellekten Boot edip denemen lazım.

Bu normal bir durum. USB'ye yazdırırken ISO dosyasının boyutu kadar yer ayırıyor. Biz o yeri göremiyoruz. Bilgisayarı yeniden başlatıp USB'yi Boot ederseniz açılacaktır.

Çözüm
Evet düzgün ve çalışıyor. Daha önce başka bir bilgisayarda yapmaya çalıştığımda hata almıştım.Sorumlusunu rufus bulmuştum.😅 Suçu yokmuş. Teşekkür ederim.

Evet düzgün ve çalışıyor. Daha önce başka bir bilgisayarda yapmaya çalıştığımda hata almıştım. Sorumlusunu Rufus bulmuştum.😅 Suçu yokmuş. Teşekkür ederim.

Bir de indirdiğiniz ISO'ya MD5 kontrolü yapıp öyle yazdırın. Doğru yüklenmemiş olusa kurulumda falan hata verebilir.

Geri
Yukarı