Rehber Rufus ile Windows 11 TPM/Secure Boot/RAM Gereksinimlerini Kaldırma

Yeni Rufus 3.16 sürümü artık Windows 11 ISO yazarken gereksinimleri kaldırabiliyor! Tek yapmanız gereken Windows 11 ISO'su seçtikten sonra İmaj seçeneği kısmından Extended Installation seçmek! Artık yeni ISO'nuzda hiçbir Windows 11 gereksinimi olmayacak!

İndirin: Rufus

1633938102767.png

SunSet

Kilopat
Yer
Kocaeli
@guzclk1 Kullandığım arkada oyuncu bilgisayarın yazılımları da var. Bugün Acer Global Facebook grubunda da 3.2GB RAM kullanımı normal mı diye mesajlar vardı ve herkes normal diyordu bende de 3.4GB boşta diyende vardı.

guzclk1

Centipat
@guzclk1 Kullandığım arkada oyuncu bilgisayarın yazılımları da var. Bugün Acer Global Facebook grubunda da 3.2 GB RAM kullanımı normal mı diye mesajlar vardı ve herkes normal diyordu bende de 3.4 GB boşta diyende vardı.

Arka planda neler çalıştırıyor merak ettim. Peki boşta kalınca bir RAM kullanımında bir artışı var mı?

Promethe

Hectopat
3.1 çok fazla değil mi?

Vallahi bilemiyorum zaman zaman Chrome açıp Twitch izlerken 5.5'e kadar çıkıyor. Hatırlıyorum ilk Windows 10'a geçtiğimde de böyle boşta saçma sapan RAM'i fazla kullanıyordu. Sonra güncellemelerle düzelmişti. Oyunlarda sıkıntı yaşamadım. Denedim Windows 11'de şimdi, New World, BF5, Star Wars BF2, Valorant, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Hatta bana sorarsanız Windows 11 daha performanslı gibi, tabii bu ilk izlenimlerim.

Yukarı