Rufus Mobile var mı?

Daha fazla  
Henüz yeni sistem topladım ve siparişimi verdim, bilgisayarım halihazırda olmadığı için işletim sistemi nasıl kuracağım, internet Cafe'ler kapalı ve çevremdekileri de rahatsız etmek ve virüs riski oluşturmak istemiyorum. Bende şu an USB to typeC aparatı var flash belleğin de var ve Windows 10 ISO indirdim telefona bunu Rufus benzeri uygulama ile flash belleğe yazmak istiyorum telefondan, bu mümkün mü?

Konu için bu yeri okursan yapabilirsin ama bazı gerekli kablolar olacak dostum unutma:
Burada Linux kuruluyor adımları takip ederk Windows'da kurabilirsin veya yapamam dersen Linux kurup sonra Windows kurabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Hüseyin Kürklü bu işlemi yapanlar genellikle "ISO 2 USB" kullanmış. "EtchDroid" isimli programı da kullanabilirsiniz. İsterseniz Windows 10 ISO'sunu direkt USB'ye yazın isterseniz de küçük boyutlu bir LiveOS denen kurtarma sistemlerini yazıp oradan Rufus'la Windows 10 yazmayı da tercih edebilirsiniz. Yani telefon aracılığıyla MiniXp gibi bir şeyi USB'ye yazıp MiniXpden Rufus'la Windows 10 yazmak gibi.

Yardımlarınız için çok çok teşekkür ediyorum 🙏 ISO to USB işimi görecek sanırım, şarjı çok tükettiği için şarjı fullleyip tekrar deniycem, konu başka bir arkadaşa lazım olursa önerim şarjını doldursun ilk aşamada.
Android programları UEFI sistemleri yazmazlar yani Android ile Windows yazamazsınız ama ISO 2 USB ile Linux ve Windows Live USB (Windows-on-GO) yazıp Windows sistemine döndürebilirsiniz.
Yorumlarda okuduğuma göre UEFI desteğiyle yazmış ve sıfır kurulum yapan çok, deniycem bende bu yüzden.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı