Çözüldü Rufus USB'ye çok yavaş yazıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OrhanIlhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde eski bir laptop vardı hard disk yanmış. Bende elimdeki 32 GB'lık USB'yi alıp wintogo yaparak çalıştırmayı amaçladım. Ancak Rufus'tan Win to GO seçip yazdırmaya başlayınca çok yavaş yazdırıyor. Şu an %49 ve geçen zaman 5 saat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB'den de olabilir. Bu gibi işler için 16 GB'lik kaliteli ve yeni USB'ler kullan. Ben sadece bu işler için bir USB bulunduruyorum. Başka şeylerde kullanmıyorum tak çıkar tak çıkar USB ömrünü kısaltıyor. PC donanımı eskiyse ondanda kaynaklanır.(CPU vs düşük DDR bellek) ve son olarak USB'ye HDD'den aktarım yapıyorsan da olabilir. Sorun performans dostum:D
Wintousb kullan.

Rufus'dan önce onu da denedim ama tam %100 oldu hata verdi sistem belirtilen aygıta yazamıyor diye.
Benim bildiğim Rufus sadece ISO'yu USB'den açmak için. Arada UEFI için yapıyorsun seçime göre.
Windows'un sitesine Win to GO ile SS bak.

Win to GO seçeneği var.
Benim bildiğim Rufus sadece ISO'yu USB'den açmak için. Arada UEFI için yapıyorsun seçime göre.
Windows'un sitesine Win to GO ile SS bak.

6 saat 10 dk oldu ve %62'ye yeni çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 16240177125831479766222.jpg
    16240177125831479766222.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 159
Son düzenleme:
USB'den de olabilir. Bu gibi işler için 16 GB'lik kaliteli ve yeni USB'ler kullan. Ben sadece bu işler için bir USB bulunduruyorum. Başka şeylerde kullanmıyorum tak çıkar tak çıkar USB ömrünü kısaltıyor. PC donanımı eskiyse ondanda kaynaklanır.(CPU vs düşük DDR bellek) ve son olarak USB'ye HDD'den aktarım yapıyorsan da olabilir. Sorun performans dostum:D

Son düzenleme:
Çözüm

USB'den umudu kestim. Bende harici HDD vardı onla denedim 5 dk olmadan yazdı hemen.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı