Rufus'ta USB biçimlendirirken 0xC003007F hatası

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
hata.png

Rufus isimli yazılım ile daha önce birçok kez kullanmış olduğum USB'ye OS yazdırdım, Windows 7'den memnun kalmadığım için Windows 10'a geçiş yapacağım fakat yazma işlemi sırasında tüm ayarlar doğru olduğu halde her seferinde bu hatayı veriyor. Windows üzerinden USB'yi birçok kez biçimlendirdim, tak çıkar yaptım yine de düzelmedi.

Microsoft'un kendi sitesindeki Windows 10 yükleme aracını kullanmanızı öneririm. Windows 10'u İndirin

Büyük ihtimalle de indirmiş olduğunuz ISO dosyası hatalı inmiş ya da virüs programı dosyalardan birini aktarım sırasında virüs olarak algılamış olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün Windows 7'ye geçiş yaptım ve tabiri caizse, Windows 7'de takılı kaldım. Windows 7'ye kadar hiçbir sorun çıkartmayan USB belleğim, Windows 7'de Windows 10 için Rufus programı ile USB yazamıyor. Hem hızlı biçimlendir tikli hem de hızlı biçimlendir tiki olmadan USB'yi biçimlendirdim ama nafile.

Rufus ile USB'yi yazmaya başladığımda bir Windows penceresi çıkıyor ve aslında kullanılabilen USB'yi kullanılamaz hale getirerek 'biçimlendirme' yapmak istiyor:

windows 7.png

Microsoft'un kendi sitesindeki Windows 10 yükleme aracını kullanmanızı öneririm. Windows 10'u İndirin büyük ihtimalle de indirmiş olduğunuz ISO dosyası hatalı inmiş ya da virüs programı dosyalardan birini aktarım sırasında virüs olarak algılamış olabilir diye düşünüyorum.
Microsoft'un kendi aracı ile USB'yi yazdırabildim. Teşekkürler.
Microsoft'un kendi sitesindeki Windows 10 yükleme aracını kullanmanızı öneririm. Windows 10'u İndirin büyük ihtimalle de indirmiş olduğunuz ISO dosyası hatalı inmiş ya da virüs programı dosyalardan birini aktarım sırasında virüs olarak algılamış olabilir diye düşünüyorum.
Hocam USB'yi yazarken %50 aşamasında yine Windows tarafından 'biçimlendir' hatası verdi fakat yine de yazıyor gözüküyor. Bir an önce bu Windows 7'den kurtulacağım umarım.

Son düzenleme:
Dün Windows 7'ye geçiş yaptım ve tabiri caizse, Windows 7'de takılı kaldım. Windows 7'ye kadar hiçbir sorun çıkartmayan USB belleğim, Windows 7'de Windows 10 için Rufus programı ile USB yazamıyor. Hem hızlı biçimlendir tikli hem de hızlı biçimlendir tiki olmadan USB'yi biçimlendirdim ama nafile.

Rufus ile USB'yi yazmaya başladığımda bir Windows penceresi çıkıyor ve aslında kullanılabilen USB'yi kullanılamaz hale getirerek 'biçimlendirme' yapmak istiyor:

Eki Görüntüle 1030400

Microsoft'un kendi aracı ile USB'yi yazdırabildim. Teşekkürler.

Hocam USB'yi yazarken %50 aşamasında yine Windows tarafından 'biçimlendir' hatası verdi fakat yine de yazıyor gözüküyor. Bir an önce bu Windows 7'den kurtulacağım umarım.

Sorun olduğu takdirde başka bir çözüm yolu deneriz. Ama umarım olmaz.

USB üzerinde yazmaya karşı koruma Switch'i falan mı var? Ondan olabilir belki de. Fotoğrafını atabilir misin USB'nin.
Herhangi bir koruma yok, Linux, Windows 10, Windows 8.1 ve en son Windows 7'yi de bu USB ile sorunsuz şekilde yazdırdım ve kurdum. Kurmuş olduğum Windows 7'de birçok problem var sorunun Windows'tan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Birazdan USB'yi boot etmeyi deneyeceğim boot olmazsa kaldık bu çöp OS'ta :D

Herhangi bir koruma yok, Linux, Windows 10, Windows 8.1 ve en son Windows 7'yi de bu USB ile sorunsuz şekilde yazdırdım ve kurdum. Kurmuş olduğum Windows 7'de birçok problem var sorunun Windows'tan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Birazdan USB'yi Boot etmeyi deneyeceğim Boot olmazsa kaldık bu çöp OS'ta :D

Gerçekten çok garip :D bir de Windows 8.1'i dene istersen.

Gerçekten çok garip :D bir de Windows 8.1'i dene istersen.
Hocam USB yi boot etti. Bana şans dileyin. :)
Windows 7'deki saçma sapan 'biçimlendir' uyarılarına rağmen Microsoft'un aracı sorunsuz bir şekilde USB'ye Windows 10'u yazdırmayı başarmış ve şu anda Windows 10'dan yazıyorum. Sistemime iyi gelmedi gibi gözüküyor, Rufus ile USB'ye Windows 8.1 yazdırabilirim artık.

ekran.PNG

Son düzenleme:
Hocam USB'yi Boot etti. Bana şans dileyin. :)
Windows 7'deki saçma sapan 'biçimlendir' uyarılarına rağmen Microsoft'un aracı sorunsuz bir şekilde USB'ye Windows 10'u yazdırmayı başarmış ve şu anda Windows 10'dan yazıyorum. Sistemime iyi gelmedi gibi gözüküyor, Rufus ile USB'ye Windows 8.1 yazdırabilirim artık.

Eki Görüntüle 1030566

İstersen onu da microsofun sitesinden indir. Windows 8.1 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir

Yeni konular

Geri
Yukarı