Ruhsatlanamayan aşılara 2-3 sene sonra ne olacak?

adolfhamid

Centipat
Makaleler
1
Bazı doktorları falan dinliyorum. Aşı olduktan 2 hafta sonra ölenler var. Faz-3 çalışmaları daha bitmemiş. 2-3 yıl sonra ne olacak belli değil diyorlar. Bu 2-3 yıl sonra ne olabilir? En fazla toplum ölüm falan mı? Bir de 2. dozdan sonra ölüm riski artar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Faz 3 bitmeden nasıl acil kullanım onayı alıp, tüm ülkelerde kullanılmaya başlasın? Aşıdan iki hafta sonra ölmek ne demek? Aşının öldürdüğünü mü söylüyorsunuz?

Faz 3 bitmeden nasıl acil kullanım onayı alıp, tüm ülkelerde kullanılmaya başlasın? Aşıdan iki hafta sonra ölmek ne demek? Aşının öldürdüğünü mü söylüyorsunuz?

Söylemiyorum da ki aşı karşıtı asla değilim sadece evham ettirdi bana. Bir de faz-3 çalışmaları 2023'te bitmiyor mu 2-3 yıl sonra başka başka yan etkiler çıkabilir belki.
Söylemiyorum da ki aşı karşıtı asla değilim sadece evham ettirdi bana. Bir de faz-3 çalışmaları 2023'te bitmiyor mu 2-3 yıl sonra başka başka yan etkiler çıkabilir belki.
Ve ruhsatlanmamış aşılar hepsi kağıtta da sorumluluk kabul etmiyorlar.Biraz şüphe uyandırıyor işte.

Acil durum, teknoloji, deneyler, virüs hakkındaki bilgiler, bazı engellerin kaldırılması, birçok kurumun yardımı nedeniyle süreçler hızlı işledi. Birçok kontrolden sonra acil kullanım onayı veriliyor aşılara.

2-3 yıl sonra neden yan etki çıksın? Kısa bir süreden itibaren aşıdan iz kalmıyor vücudunda. Ki zaten ilk aşılamadan itibaren 7 ay geçmiş, birkaç ay sonra 1 yıl olacak.

Mesela Eylül ayında BioNTech tam onay almış olacak, ruhsatlanmış oluyor yani. Bahsi geçen onay formu bir zorunluluk zaten. İster ruhsatlı aşı olsun ister olmasın, onay formu her tıbbi durum için zorunludur.

Acil durum, teknoloji, deneyler, virüs hakkındaki bilgiler, bazı engellerin kaldırılması, birçok kurumun yardımı nedeniyle süreçler hızlı işledi. Birçok kontrolden sonra acil kullanım onayı veriliyor aşılara.

2-3 yıl sonra neden yan etki çıksın? Kısa bir süreden itibaren aşıdan iz kalmıyor vücudunda. Ki zaten ilk aşılamadan itibaren 7 ay geçmiş, birkaç ay sonra 1 yıl olacak.

Mesela Eylül ayında BioNTech tam onay almış olacak, ruhsatlanmış oluyor yani. Bahsi geçen onay formu bir zorunluluk zaten. İster ruhsatlı aşı olsun ister olmasın, onay formu her tıbbi durum için zorunludur.
Doğru söylüyorsunuz.Yakınlarıma birşey olursa diye çok evham etti bende yoksa bende aşı olacağım yakında.

Her gün insanlar ölüyor. Aşı oldunuz diye var olan hastalıklarınız iyileşmiyor maalesef. Her tür yan etki, ölüm vs aşıyla ilgili olup olmadığı açısından değerlendiriliyor. Birinin aşıdan 2 hafta sonra ölmesi ile aşı yüzünden ölmesi arasında çok ciddi fark var.

Aşılar ruhsatsız da değil zaten, acil kullanım onayı denen şey yeni uydurulmuş dandik, güvenilmez bir ruhsat türü değil. Bilimsel dayanakları olan, güvenliği elden bırakmayan bir onay türü.

Geri
Yukarı