Runasdate benzeri kısayol düzenlemesi

Alozan

Decapat
Öncelikle merhaba,

Genelde başlangıç seviyesinde program ihtiyaçlarım oluyor. İnternetten aradığımda zaten daha önceden aranmış oluyor ve çözümü basit oluyor.

Fakat bu sefer daha önce ihtiyaç olmamış olsa gerek ya da ben bulamadım.

Konunun özü; bilgisayarımda bir uygulamanın kısayoluna tıkladığımda bilgisayarı ağdan kopartmak istiyorum. Normalde ağ bağdaştırıcıyı devre dışı bırakıp uygulamayı açıyorum. Fakat bazen unutuluyor ve ağ kesmeden açılıyor ve program bozuluyor. Bu nedenle kısayola tıkladığımda ağı kesip uygulamayı açan bir şeye ihtiyacım var.

Şöyle bir çözüm bile olabilir: Kısayola tıklandığında "Lütfen ağ bağlantısını kesiniz." yazıp kullanıcıyı uyarsa bana yeter. İkinci kez çift tıklanırsa da uygulamayı açması.

Uzun uzun anlattım ama yazılıma yabancı olduğumdan derdimi biraz zor anlatıyorum. Basit seviyede yapılabileceğim bir şey varsa yardım ederseniz çok sevinirim.
Aşağıda resmini de paylaştığım kısayol hedefine ekleyeceğimiz kodların dili nedir? İngilizce ve türkçe aradım bu kısayol hedefine eklediğimiz kodlar konusunda bir kaynak bulamadım. Bu kodların olduğu bir doküman söyleyebilirseniz sevinirim. Bu kodların tam olarak hangi ad ile tarif edildiğini bile bulamadım. Shortcut Target Modification vs. gibi araştırdım baya ama bulamadım.
Adsız.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı