Rusça zor mu?

Yukarıdaki arkadaşın dediğine bende katılıyorum. Ancak zamanında bir Rusya da doğan bir arkadaş edinmiştim ona göre dili basitti bende biraz öğrenmeye başlayayım deyince araştırdığım onlarca kaynak zordur tam bir derecede öğrenmen 3-4 yılını alır gibi söylemler haricinde yüksek rakamlarda gördüm

Lafımı toplıyacak olursam dil öğrenmek dili bilene kolay öğrenene zordur tabii bir heves varsa kırmayıp denemek daha iyi bir önerimdir. Rusça'yı da Türkiye'de bilen kişi sayısı oldukça can alıcı bir noktada değil bununda altını çizmek isterim iyi sosyaller derim.

Bence Rusça yerine Almanca, İspanyolca ya da Fransızca öğrenmek çok daha mantıklı. Çünkü, post-Sovyet ülkeler dışında Rusçanın konuşulduğu bir ülke yok. Türkiye'de fazla Rus turistin olduğu doğru fakat ben olsam bunun yerine başka bir dil öğrenirdim.
Ve evet, Rusça çok zor bir dildir.

Bence Rusça yerine Almanca, İspanyolca ya da Fransızca öğrenmek çok daha mantıklı. Çünkü, post-Sovyet ülkeler dışında Rusçanın konuşulduğu bir ülke yok. Türkiye'de fazla Rus turistin olduğu doğru fakat ben olsam bunun yerine başka bir dil öğrenirdim.
Ve evet, Rusça çok zor bir dildir.
Rusça öğrendiği zaman balkan ülkelerinin dillerini de yavaş yavaş kavramış olur. Çünkü Rusçaya çok benziyorlar. Bu yüzden Rusça, Almanca'dan daha önemlidir. Tabii bu Türkiye sınırları içerisinde böyle. Ülkemizdeki şirketlerin birçoğu balkan ülkelerine ihracat yaptığını düşünecek olursak, Rusça daha çok işine yarayabilir.

Rusça öğrendiği zaman balkan ülkelerinin dillerini de yavaş yavaş kavramış olur. Çünkü Rusçaya çok benziyorlar. Bu yüzden Rusça, Almanca'dan daha önemlidir. Tabii bu Türkiye sınırları içerisinde böyle. Ülkemizdeki şirketlerin birçoğu balkan ülkelerine ihracat yaptığını düşünecek olursak, Rusça daha çok işine yarayabilir.
Aslında bunun sebebi, oradaki ülkelerin demografik yapısının tıpkı Rusya gibi Slav ağırlıklı olması. Bunun etkilerinden birisi de sizin de dediğiniz gibi Kiril alfabesinin kullanılması.

Yeni konular

Geri
Yukarı