Rust 8 GB Single Channel vs 16 GB Dual Channel

dremed

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta belirttiğim üzere şu anda Rust'u 8 GB RAM ile ve ucuyla kaldıran RX560 ekran kartını kullanmaktayım. Şu anda aldığım FPS değerleri ideal derecede oynatıyor arada ki droplar hariç drop yememek için 16 GB RAM'e çıkacağım. Fakat ne kadar bir FPS artışı göreceğim? Şu an kullandığım ekran kartımla birlikte video çekmeye kalksam çekebilir miyim? RAM takviyesinden sonra cevaplarsanız sevinirim iyi forumlar.

Ekran kartı: RX 560.
İşlemci: R5 2600.
Anakart: B450M-A Pro Max.

Merhabalar, başlıkta belirttiğim üzere şu anda Rust'u 8 GB RAM ile ve ucuyla kaldıran RX560 ekran kartını kullanmaktayım. Şu anda aldığım FPS değerleri ideal derecede oynatıyor arada ki droplar hariç drop yememek için 16 GB RAM'e çıkacağım. Fakat ne kadar bir FPS artışı göreceğim? Şu an kullandığım ekran kartımla birlikte video çekmeye kalksam çekebilir miyim? RAM takviyesinden sonra cevaplarsanız sevinirim iyi forumlar.

Ekran kartı: RX 560.
İşlemci: R5 2600.
Anakart: B450M-A Pro Max.

Aynı Model RAM alın hocam. Ve internette ki farklara bakabilirsiniz.

Galiba sorunumu anlatamadım olay RAM almakta değil RAM aldığımda yukarıdaki isteklerimi karşılayacak mı?
Oyun HDD’ye mi yüklü? Eğer HDD’ye yüklü ise dropların sebebi HDD’de olabilir. Eğer SSD’ye yüklü ise muhtemelen sebep RAM’dir. Rust ile ilgili pek bilgim yok ama oyunun RAM canavarı olduğunu hatırlıyorum.

Oyun HDD’ye mi yüklü? Eğer HDD’ye yüklü ise dropların sebebi HDD’de olabilir. Eğer SSD’ye yüklü ise muhtemelen sebep RAM’dir. Rust ile ilgili pek bilgim yok ama oyunun RAM canavarı olduğunu hatırlıyorum.
SSD'ye yüklü bende bu sebepten RAM'den kaynaklı düşünüyorum.

Anladım fikiriniz için teşekkürler, yazdığınız ilk yazıyı gördüm fakat internette net olarak güzel bir fark gösteren video bulamadığım için ısrar ettim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı