Rust Fiyatı Neden Artıyor?

60TL'den 127TL olunca alamadım diye üzülüp mecbur 127'ye almıştım şuan sevindim 208 olunca. Daha da artar fiyatı alacak kaçırmasın bence.

1632598197815.png

Steamdb'ye göre oyunun fiyatı artmış gerçekten. Bize özel gibi durmuyor.

Parantez içindeki TR neyi ifade ediyor acaba. Oyun fiyatı her yerde arttı. Ama bu yazdığın şeyin yanlış olduğu gerçeğini değiştirmez.
TR tablonun Türkiye pazarı için olan grafiği temsil ettiğini belirtiyor. Eğer pazarı değiştirirsem oradaki yazı da değişiyor. Örnek:

1632598694299.png1632598723164.png

Bu arada oyunu satın almak istiyorsanız eğer şu anda en ucuz fiyat Kazakistan ve ardından Hindistan pazarında.

Rust Facepunch studios'a ait diye biliyorum. Aynı yapımcıya ait Garry's Mod oyunun da fiyatı arttı. Ben eskiden 18.50 TL'ye almıştım Garry's Mod'u şimdi 45 TL olmuş. Aldığım zaman indirim falan da yoktu. Bu yapımcı oyunlarına zam getirmiş görünüşe göre :)

Ban yiyenler bir daha oyun alamasın diye yapmış olabilirler çünkü gelen geçen makro ve script kullanıyor, belki de amaçları daha fazla para kazanıp daha fazla yenilik getirmek istiyorlar belki.

Sunucuları yandı zamanında tüm oyunlarının fiyatını arttırıyor Facepunch bu zararı karşılamak için.

Oyun "Alpha" sürümünde idi. Tam sürümü çıkış yaptığı için fiyatı arttı. Ayrıca bu oyun bölgesel fiyatlandırmadan tam sürümü çıktığında ayrıldı.
2015 de 5TL gibi komik bir rakama almış olmam ilginç.

Yeni konular

Geri
Yukarı