Rusya, Polonya sınırındaki NATO üssünü vurdu!

Durum kötüye gidiyor. Umarım bu savaş büyük bir savaşın başlangıcı değildir.

Umarım bu savaş büyük bir savaşın başlangıcı değildir.

Bunu söylemek hakikaten çok zor. 1. Dünya Savaşı küçük bir kıvılcımla başladı. Ondan önce de gerginlikler baş gösteriyordu ama ufak bir harekette ülkeler ve liderleri parlıyor. Öte yandan, dünya artık eskisi gibi değil. Diplomasi ile olaylar halledilebiliyor. Silahlar ile yapılan güç gösterileri ve teknolojik yarış geride kaldı bana kalırsa. Teknoloji artık herkeste var. İyi kullananlar dünya pazarını domine ediyor zaten. Askeri pazar da çok gelişti. Ücra Afrika ülkelerine bile silah satabiliyorsunuz artık. Eskiden öyle değildi.

Twitter da şu vatandaş şöyle bir yorum yapmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Twitter'da şu vatandaş şöyle bir yorum yapmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artık o kadar çok haber dolaşıyor ki hangi birine inanacağımızı şaşırdık. Ben Twitter'dakilerden çok, bilinen ve köklü haber kaynaklarına güvenmeyi daha doğru buluyorum. Onların da doğruluğu tartışılır ancak başka yapabileceğimiz pek bir şey yok gibi.

Artık bir sonuca varılsa keşke her geçen gün dünyanın, insanların ve bizlerin zararına.

NATO savaşa katılsa Rusya'yı yerle bir ederiz. Bu diktatör Putin'in kafası iyi herhalde.
Rusya'nın Nükleer açıdan dünyanın en güçlüsü olduğunu unuttun galiba, ayrıca Çin'in gücünü de unutmamak gerek. Ama NATO ekonomik olarak büyük zorluklar verecektir Rusya'ya, ayrıca askeri olarak NATO daha güçsüz olsa da zorluk çekecektir Rusya.

Geri
Yukarı