Rusya ve Ukrayna arasında gerçekleşen gerginlik

Putin, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı telefon görüşmesinde Rusya’nın Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıyan kararnameyi imzalayacağını açıkladı.

Putin'in açıklamaları:"Burada gerçekleri de anlamak mecburiyetindeyiz. Eğer Rusya bir tehditle karşı karşıya kalırsa; Ukrayna'nın NATO'ya katılması gibi... Bu bizim ülkemize bir tehdittir. Çünkü NATO'nun beşinci maddesi var.

Bir diğer sözler: "Bana Ukrayna'nın yarın NATO'ya kabul edilmeyeceği söylendi. Ukrayna'nın hazır olmadığını söylüyorlar. Benim de cevabım şu oldu: 'Taviz söz konusu değil. Bekleyip Ukrayna'yı hazırlamak istiyorsunuz."

Rusya dışişleri bakanlığına ait sosyal medya hesaplarının profil fotoğrafı değiştirildi.

Saat 22:05 Putin, şu anda 3. Dünya savaşını başlatabilecek önemli bir konuşma yapıyor canlı yayında.

“Komünizasyondan kurtulmak mı istiyorsunuz? Eh, bundan oldukça memnunuz. Gerçek komünizmden arındırmanın ne olduğunu size göstermeye hazırız “
22:40

Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri’nin bağımsızlıklarını tanıyacağız.

— Rusya Lideri Putin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam biz nasıl kıbrısa harekat yaptık onları tanıdık onlar da bu modeli yapacaklar diye düşünüyorum. Tabi bizim yaptığımız harekat gerekli idi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam biz nasıl kıbrısa harekat yaptık onları tanıdık onlar da bu modeli yapacaklar diye düşünüyorum. Tabi bizim yaptığımız harekat gerekli idi.
Son 1 saattir savaş resmi olarak başladı, Ukrayna ve görüntüler bunu iddia ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı