RX 370 sürücüsünü kurarken siyah ekran

TECHNOROBO

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Team Elite 8GB 2400 MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston Fury 120GB
Ekran kartı
Sapphire R7 370 2GB
Anakart
MSI H110M Pro-VD
İşlemci
i5 6402p
Arkadaşlar 5 yıldır kullandığım bilgisayarda 2 gün önce YouTube videosu izlerken ekran karardı ve öylece kaldı. Daha sonra bilgisayarı kapattım ve tekrar açtım, açarken Windows açılış ekranının gelmesi gerekirken siyah ekranda kaldı fare ve klavyenin ışıkları söndü. Bilgisayarı 3 kez bu şekilde açmaya çalıştım 3. açılışında Windows kendini onarmaya çalıştı ve başarısız oldu dedi gelişmiş seçeneklerden güvenli moda girmeyi başardım ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırdım ve Windows açıldı fakat her defasında ekran kartımın sürücüsünü kurarken normalde ekranın gidip geldiğini görmem gerekirken sadece gidiyor öylece kalıyor. Müzik çalıyorsa bir süre devam ediyor ve tarrr diye ses geliyor ve sistem donuyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda bu süreçleri tekrar ediyorum bir türlü sürücüyü kuramıyorum. En güncelini de en eskisini de denememe rağmen kuramadım. PC şu an çalışıyor görüntü ekrana geliyor fakat oyun falan oynayamıyorum. 2 kere temiz format attım düzelmedi ekran kartım bozulmuş olabilir mi?

Bir de şu var bu siyah ekran olduğunda ekran kartı fanı duruyor aynı şekilde sürücüyü kurarken de siyah ekran aldığımda fan duruyor. Normalde ekran kartlarında olan fazla yük yokken fanlar dönmesin özelliği bu kartta yok.

Sistem özellikleri:
i5 6402p, 8 GB RAM, R7 370 2 GB, Windows 10 Home 64 Bit.

R7 370 eskiden hazır sistemlere konuluyordu ve, hiçbir bakımları yapılmayıp yıllarca zorlandığı için chipset lehimleri bozuluyor. Büyük ihtimal ekran kartınız bozuldu. Geçmiş olsun. Ekran kartından iyi anlayan bir yere götürürseniz reballing işlemi yapabilir.

R7 370 eskiden hazır sistemlere konuluyordu ve, hiçbir bakımları yapılmayıp yıllarca zorlandığı için chipset lehimleri bozuluyor. Büyük ihtimal ekran kartınız bozuldu. Geçmiş olsun. Ekran kartından iyi anlayan bir yere götürürseniz reballing işlemi yapabilir.
Dediğiniz gibi olmuş olabilir 5 yıl iyi bir süre bence 2016 da 500 TL ye almıştım. Şuanda oyun harici bütün işlerimi görüyor kart yeni kart almak istesem GTX 1050Tİ 4000 tl olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı