Çözüldü RX 460, Apex Legends belirli yerlerde FPS düşüşleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Gh0stFac3

Hectopat
Selamlar, başlıkta belirttiğim gibi haritanın bazı bölümlerinde FPS yeri öpüyor resmen. Belki bilen birisi çıkar diye düşündüm o yüzden burada sormak istedim. Aslında FPS düşüşünün nedeni belli, genelde olympus haritasındaki "waterfall" dediğimiz yerde şelale veya artık ne derseniz, suyun aktığı yerde ciddi bir FPS düşüşü yaşıyorum. Normalde 60-70 arası FPS alıyorum, bu bazen 100 - 90 oluyor. Ama çimenlerin ve su akışı olan bölgelerde 35-20 arasına düşüyor. Bütün ayarlar en düşükte, "1440 X 900" çözünürlükte oynuyorum. Bazen silahımın üzerindeki kaplamalar yok oluyor. Oyunun ayar dosyalarından yapabileceğim bir şey var mı? Daha önce böyle bir sorun yaşayıp çözen oldu mu?
-
Oyundaki "waterfall" ve çimenlerin olduğu yerler:

Apex Legends Screenshot 2021.01.17 - 10.14.48.15.png

062iy0hkxlx61.jpg

Sistemim: i3 4170 - RX 460 2 GB - 8 GB (4+4 1600 MHz) RAM - oyun HDD'de kurulu (7200 RPM) - Windows SSD'de kurulu.
-
Not: Birçok kişi EA forumlarında ve Steam forumlarında bu bölgelerde FPS düşüşü yaşadığını belirtiyor. Benden iyi sistemi olan insanların bile bu durumu yaşaması hem sinir bozucu bir yandan da komik geliyor. Tek istediğim bunları oyundan bir şekilde kapatabilmek. Tabi mümkünse.

Çözüm
Öyle yapınca her şey bulanıklaşıyor. Zaten miyop ve gözlük takan biri olarak sanki gözlüğü çıkarıp oyun oynuyormuşum gibi oluyor. Benim için elvade Apex.

Burası hala yaşıyor muydu :D Neyse ben ayarları yükseltince (çoğunu medium-Low arası karışık yaptım deneyerek) sorunum çözüldü. "waterfall" konusunda kimsenin elinden bir şey gelmiyor, o konuda yapacak bir şey de yok.
Şöyle ki Genesis güncellemesi ile beraber CPU %100 kullanım sorunları baş gösterdi. Respawn bu sorunu 3 Ağustos saat 9.00 gibi getireceği sezon 10 güncellemesi ile çözecek. Takipte kalın ve kafanıza takmayın.

Tam olarak benimde böyle bir sorunum var. Oyunda parlak olan şeylerde ve sis olunca fps yerlere çakılıyor. Diğer oyunlarda kesinlikle böyle bir sorunum yok. Ben de sinirlenip sildim. Her geçen sezon daha kötü oldu fps.

Öyle yapınca her şey bulanıklaşıyor. Zaten miyop ve gözlük takan biri olarak sanki gözlüğü çıkarıp oyun oynuyormuşum gibi oluyor. Benim için elvade Apex.

Burası hala yaşıyor muydu :D Neyse ben ayarları yükseltince (çoğunu medium-Low arası karışık yaptım deneyerek) sorunum çözüldü. "waterfall" konusunda kimsenin elinden bir şey gelmiyor, o konuda yapacak bir şey de yok.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı