RX 460 CS:GO performans sorunu

breakto

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni bir sistem topladım. CS:GO'da 1080p yüksek ayarlarda 80-90 FPS alıyorum. Yer yer 55-60'a düşüyor. 1024 768 çözünürlük düşük ayarlarda 90-100 FPS alıyorum. Oda yer yer 65-70'e düşüyor. Nedeni nedir?
Sistem özelliklerim;
Ekran kartı: RX460.
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
RAM: XPG 8 GB (3000MHz'de çalışıyor)
Anakart: Gigabyte B450M-S2H

1080p en yüksek ayarda CS:GO'da Ryzen 2600, 16 RAM ve RX 590 ile genelde 150-250 arası oynuyordum ama 120-130'lara düştüğü de oluyordu. Bu yüzden RX460 ile alınan değer normal gibi geldi. Yine de aynı ekran kartını kullanan birinin de bilgi vermesi daha doğru olur.

Çok büyük ihtimal işlemciden dolayı fps düşüyor. CSGO işlmeci bazlı bir oyun olduğu için ekran kartıyla pek bir alakası yok. Ayrıca ramleri'de Dual Channel yaparsanız fps az da olsa artar droplar ise ciddi anlamda düşecektir.

İşlemciden dolayı mı diyorsunuz. Yani Ryzen 5 1600 AF 1080p Low da CS:GO 100FPS oynatamayacak bir mi? Sorun neden kaynaklanıyor nasıl çözeceğim? Ben sistem toplamadan da önce buraya yazdım böyle olacaksa boşuna masraf ettim.

İşlemciden dolayı mı diyorsunuz. Yani Ryzen 5 1600 AF 1080p Low da CS:GO 100FPS oynatamayacak bir mi? Sorun neden kaynaklanıyor nasıl çözeceğim? Ben sistem toplamadan da önce buraya yazdım böyle olacaksa boşuna masraf ettim.
Oyun ayarlarınızı atabilir misiniz ?

1080p lowa aldım. Ortalama 100 FPS veriyor ama bazı yerlerde 60-70FPS'e düşüyor. Ben steam CS:GO özellikler başlangıç yerine +vt_maxppf 16 kodunu yapıştırdım. 6 çekirdekli işlemci için 16 yazın diyordu öyle yaptım 10 FPS artış oldu. Bu oyun işlemci bazlı. Ama CS:GO gibi bir oyunda ben 150-200 FPS görmek isterdim en az. Yeterli bir işlemci olsa gerek. Ryzen 5 1600 AF 2600 e çok yakın. Test etmemi istediğiniz bir şey var mıdır?
Arkadaşlar sistemi satın almadan önce yazdım buraya. Cevaplar uçuyordu. Şimdi cevap gelmiyor. Herkes sistem toplamaya meraklı da böyle sorun olunca niye ilgilenilmiyor? Bu sorunu niye yaşıyorum ben ya? Anakart işlemci RAM ve ekran kartı aldım. Daha ne yapayım?

Dosya Ekleri

• cs.png
    cs.png
    581,3 KB · Görüntüleme: 35
  • csg.png
    csg.png
    491,5 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Başlatma seçeneklerine -high kodunu da ekler misiniz ? Aynı zamanda Quick CPU ile işlemci performansını yüksek ayara getirebilir misiniz ? Size şöyle bir video bırakıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-High yaptım çok bir etkilenme olmadı. High yazısını +vt_maxppf 16 dan bonra boşluk bırakıp -high yazdım. Aktiftir umarım. (+vt_maxppf 16 -high)1080p Low'de 100 FPS alıyorum şu an ara ara 67 70e düşüyor. Quick CPU'yu ilk defa görüyorum işe yarayan bir şey mi ki? Sorun çıkartmasın?

-High yaptım çok bir etkilenme olmadı. High yazısını +vt_maxppf 16 dan bonra boşluk bırakıp -high yazdım. Aktiftir umarım. (+vt_maxppf 16 -high)1080p Low'de 100 FPS alıyorum şu an ara ara 67 70e düşüyor. Quick CPU'yu ilk defa görüyorum işe yarayan bir şey mi ki? Sorun çıkartmasın?
Yok hocam bir sorun çıkartmaz QuickCPU fakat attığım videodaki adımları yapmaya çalışın pek fazla bir ayar ile oynamayın. Kendim de aktif olarak kullanıyorum uygulamayı. Birde hocam CSGO çok fazla ayar isteyen bir oyun motor eski olduğundan dolayı acaba diğer oyunlarda da deneyebilir misiniz ?

Hocam benzer olarak denedim. Valorant'ta da 1080p Low ayarlarda 100 FPS alıyorum. Yer yer 60'a kadar düşüyor. Yetersiz geldi bana bu değerler. RX460 ve Ryzen 5 1600 AF daha fazla performans almalı değil mi? Şimdi uyguluycam quick cpuyu.

Geri
Yukarı