RX 460 ekran kartı fan devri nasıl ayarlanır?

breakto

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Geçen günlerde 500 TL'ye RX 460 OEM modelinde bir ekran kartı satın aldım. Takınca fanının bir tur atıp durduğunu ve bunu sürekli yaptığını gördüm. Düzgün çalışmıyordu ve CS:GO gibi basit bir oyunda bile 80 derecelere çok rahat çıkıyordu. Bende ekran kartının fanını söküp onun yerine 8Cm'lik kasa fanını taktım. Güç kablosunu da PSU'nun Molex girişine bağladım. Şimdi ekran kartı sıcaklık değerlerim boşta 30 oyunda 60-65 seviyelerinde. 2 tane sorum var. Birincisi ekran kartının boştayken 30 derece sıcaklıkta olması (bazen 28'e düşüyor) zararlı mı? İkincisi ise ben bu fanı ısı arttıkça fan devri dönecek şekilde nasıl ayarlarım? (fanın 3 pinlik güç girişi de var). Anakarta takmamı söyleyebilirsiniz fakat ben göremedim. Anakart modelim H55mal2.

Direkt olarak Molex ise olmaz. Kendi fanını takıp Afterburner ile ayarlayabilirsiniz.

Anakart modelim HM55 MAL2 ddr3 988pin. 4 pinlik güç girişinin nerede olduğunu göremedim. On off switchleri üzerinde pinler var fakat 4 pinlik olanını bulamadım. 4 pinlik giriş anakartın neresindedir?

Direkt olarak Molex ise olmaz. Kendi fanını takıp Afterburner ile ayarlayabilirsiniz.
Kendi fanını bulamadım. Piyasada satılmıyor. Onun yerine 8cm'lik kasa fanı bağladım. Ayrıca kendi fanındaki arızanın da neyden dolayı kaynaklandığını bilmiyorum.
İnternette arama şansınız var mıdır ya da ben çekeyim ama üstünde donanımlar falan takılı. O Switch'leri çıkarınca geri takamayabilirim.

Dosya Ekleri

• 1619971459781.png
    1619971459781.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Geri
Yukarı