RX 460 Oyunlarda Köşe Yumuşatması Sorunu

Daha fazla  
Merhaba,

Yeni sistem topladım. Ancak denediğim her oyunda acayip şekilde problemler yaşıyorum. Sorunun ne olduğunu çözebilmiş değilim, internette de herkes farklı şeyler söylüyor. Sistemim şu şekilde;
  • Intel Core i3 3220
  • Sapphire RX 460 2 GB Tek Fanlı model
  • Seagate SATA3 7200 RPM 500 GB Dahili HDD
  • Kingston+Hyundai Toplamda 6 GB DDR3 667 MHZ RAM
  • Gigabyte H61M S2P Rev 2.2
  • Corsair VS 450 PSU
  • Windows 10 Pro 64 Bit aktifleştirilmiş.
İnternette aradığımda sorun tam olarak ''jagged edges'' ve ''flickering'' olarak geçiyor. Oyunlarda sanki köşe yumuşatması/AA çalışmıyor gibi.Eski yeni birçok oyun denedim ama sonuç aynı. Hem oyun için MSAA,FXAA,SMAA açtım hem Radeon panelden yaptım aynı ayarları ama sonuç aynı. Anakart BIOS'u Q Flash yöntemiyle güncelledim, şu an 2014 tarihli BIOS yüklü, sonuç yine aynı. Güç ayarlarından performans modunu seçtim, BIOS'dan dahili Intel grafik birimini iptal ettim, TV'deki HDMI çıkışını değiştirdim, HDMI kabloyu değiştirdim, ekran kartını söktüm geri taktım, aygıt yöneticisinden Intel dahili grafik birimini kaldırdım, ama ne yaparsam yapıyım sonuç yine değişmedi.

American Truck Simulator, Watch Dogs 2, GTA IV, Brutal Legend, Rise of the Tomb Raider, Little Nightmares, Homefront 1 gibi eski yeni birçok oyun denedim oyun içi ayarlardan AA/köşe yumuşatması ile ilgili her şeyi değiştirdim, çözünürlük yükselttim, düşürdüm, hiçbir şey farketmiyor.

Ekran kartı sürücüsünü kaldırdım, baştan yükledim,şu an son sürüm AMD sürücüsü yüklü ama sonuç yine aynı. Bu arada kullandığım televizyon LG 32 MB25HM Full HD LED TV Monitör. Aynı TV'yi Xbox One ile birlikte kullanıyorum ama orada bu yaşadığım sorunların hiçbirini yaşamıyorum üstelik ondaki oyunlar daha kötü görünüyor olmasına rağmen. Mesela Forza Horizon 2 mükemmel görünüyor.

Biraz uzun oldu gibi ama yerli yabancı birçok foruma yazdım bu sorunu şimdilik kimseden net cevap gelmiş değil. Nvidia kullanan arkadaşlar Nvidia Inspector kullanarak çözmüşler, reddit'de aynı sorunla ilgili elemanın teki çözüm hazırlamış.

Ben şimdi ne yapmalıyım? 2 günlük RX 460'ı satıp Nvidia GTX 1050'ye mi geçiyim ?1050Ti'lar ilk tercihimdi ama malum madencilik olayları fiyatları tavan yaptırdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı