RX 460 Sistem DVI-D to VGA Dönüştürücü Çalışmaması

Zaten koşulsuz iade hakkınız var, bu tür sitelerden alışveriş yapmak güvenli. Satıcıya dikkat edildiği sürece problem olmaz kolay kolay. Yinede almışken kaliteli bir marka tercih etmek uzun vadede zarar ettirmez.

Memnun kalmamanız halinde koşulsuz şartsız, kargo bedeli ödemeden iade hakkına sahip olduğunuzu da unutmayın. Ürün sorunsuz çalışırsa burada ve N11.com'da yorum belirtmeyi lütfen es geçmeyin :)

HDMI to VGA tercih etmeniz daha mantıklı olur, daha çok üretilen, piyasada var olan bir dönüştürücü tipidir. Dikkat etmeniz gereken şey "Aktif" dönüştürücü olmasıdır. DVI-D to Analog dönüştürücülerin çoğu da aktif değil zaten.

Aşağıdaki DVI-D to VGA dönüştürücü "Aktif Değil". Fiziksel olarak dönüşüm sağlasa bile Dijital sinyali Analog sinyale dönüştürmeyeceği için ; Monitör kendisine gelen verileri tanımayacaktır ; Sinyal Yok diyecektir. Ucuzdur, göz boyar, almayınız. Çarpı attım senin için, alma bunlardan dikkat et :)
Eki Görüntüle 277615

Senin ihtiyacın olan şey aşağıdaki resimdeki gibi aktif dönüştürücüler. Dijital olarak gelen sinyali Analog türe çevirip öyle aktarımı gerçekleştiriyor o siyah kutulu yer. Bunlardan alırsan çalışır, sinyal alırsın. Buna da yeşil tik attık :)

Eki Görüntüle 277616

Sana öneride de bulunmak lazım. İş amaçlı kullanıyoruz biz aşağıdaki linkteki ürünü. Fiyatının en makul seviyelerde olması sebebiyle tercih ettik. Sorunsuz kullanıyoruz açıkçası.
Ev kullanıcısı olduğun için sorun olmaz, bunu uygun fiyatlı olarak tercih edebilirsin ;C.Speeds Lıne Ag-Hdvga Hdmı To Vga Çevirici Fiyatı

Memnun kalmama durumunda kargo bedelini karşı tarafa yansıtarak koşulsuz şartsız iade hakkına sahip olduğunu unutma. Ürünü satın alırsan, sonucu burada paylaş lütfen.

Benim monitörümün çözünürlüğü 1920x1080 bu ürün bir sıkıntı çıkarır mı?
Çıkarmaz derseniz hemen siparişi vericem.

Benim monitörümün çözünürlüğü 1920x1080 bu ürün bir sıkıntı çıkarır mı?
Çıkarmaz derseniz hemen siparişi vericem.
Sorun olmaz sipariş edebilirsin.

Son düzenleme:
Aynen öyle, DVI-D to DVI-D yeterli :)
Merhaba konuyu tekrardan diriltiyorum kusura bakmayın. Şimdi benim biraz daha farklı bir sorum olacak. Daha önce tek kasadan iki vga çıkışı ile iki monitörlü oalrak sistemi kullanıyordum. Şimdi bilgisayarlar yenilendi. AMD ryzen 3 2200g işlemcili ve buna uygun anakartlı bilgisayarların VGA+ HDMI+ DVI-D şeklinde üç display portu var. Ancak monitörler sadece VGA çıkışlı. Ayrıca bu bilgisayarlarda da 2 monitör aynı anda kullanılacak. Bu durumda 1. monitörü vga ile bağladık, onda sorun yok. ikinci monitörü converter almadan çalıştırmamız imkansız. Asıl soru ise HDMI mı yoksa DVİ-D çıkışını mı Kullanmalıyım? Bu portları tercih etmem halinde birincil ve ikincil monitör seçiminde sorun olur mu?( yani dijital çıkışları mutlaka 1. monitör yapmam gibi) Bunun yanında converter la kullancak olduğum hangi çıkışı önerirsiniz?
Teşekkürler. (umarım anlatabilmişimdir)

Monitorler zaten analog, yine de donusturucu bulunmayan portu birincil monitor tercih edebilirsin. Etmezsen ne olur? Donusturucun kalitesiz degilse hicbir sey olmaz, problem yasamazsin.

HDMI donusturuculer bir tik daha ucuz olur, fiyat/performans orani en iyi olan urunu satin almaya odaklan, HDMI veya DVI olmasinin gercekte pek bir farki yok. Cebini dusun kisacasi.

Son olarak gayet net anlatmissin :)

Monitorler zaten analog, yine de donusturucu bulunmayan portu birincil monitor tercih edebilirsin. Etmezsen ne olur? Donusturucun kalitesiz degilse hicbir sey olmaz, problem yasamazsin.

HDMI donusturuculer bir tik daha ucuz olur, fiyat/performans orani en iyi olan urunu satin almaya odaklan, HDMI veya DVI olmasinin gercekte pek bir farki yok. Cebini dusun kisacasi.

Son olarak gayet net anlatmissin :)

Önce konuyu iyice okudum sonra sorumu sordum :)
Bilgiler için Teşekkürler.

Arkadaşlar monitörüm tek girişli VGA
Ekran kartımın DVI-D çıkışından monitöre görüntü aktarmam için nasıl bir adaptör veya kablo almalıyım??
Not: Aradaki vga to vga standart kablo var..
Resimdeki sağ çıkıştan(DVI-D) monitor vga girişine aktarım olacak. Soldaki hdmı dan başka bir monitör bağlı.
sağdaki resimdeki kablo uygun mu? doğru mu??

Dosya Ekleri

• b_gigabyte-geforce-gt-1030-silent-low-profile-2g-3.png
    b_gigabyte-geforce-gt-1030-silent-low-profile-2g-3.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 37
  • powermaster-dvi-d-vga-donusturucu.jpg
    powermaster-dvi-d-vga-donusturucu.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı