RX 460 vs. GTX 1050

Oyuncanavarii

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Ryzen 5 1600 AF işlemcim var. Sadece Valorant oynayacağım genelde, uygun fiyatlı ekran kartı bakıyorum 1200 TL civarına RX 460, 1450 TL civarına GTX 1050 var. İkisi çok benzer performansta. Hangisini seçeceğime karar veremedim. FreeSync 144 Hz bir de monitör alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebebi ile beraber açıklar mısınız? Aradaki 250-300 TL farka değer mi GTX 1050.

Baffin mimarisi biraz yamuktu diyebilirim, 560 gibi Polaris olsa bu fiyat farkına onu al derdim. RX 460'ın bazı oyunlarda 560 ile aynı performansı verip bazılarında fark yemesini mimarisine bağlıyorum. GTX 1050 ile 460 arasında bir miktar farka değer diyebilirim, 560 olsa değmezdi.

@Korkmaz ahmet yazdım Ahmet bey okumadınız galiba ilk sırada beklentisine bilmiyoruz.
Düşündürücü ifade bırakan arkadaşlar paranız çok galiba 10k ekran kartı alırsınız 4 ay sınra 5K zor satarsınız piyasa dalgalı.
Düşündürücü ifade bırakan arkadaşlar paranız çok galiba 10k ekran kartı alırsınız 4 ay sınra 5K zor satarsınız piyasa dalgalı.

Son düzenleme:
@Korkmaz ahmet yazdım Ahmet bey okumadınız galiba ilk sırada beklentisine bilmiyoruz.

Tamamda sen onu 5K ya sattığında diğer kartlarin fiyatıda düşüyor. Bir de adam neden hemen satsın ki?

Hocam konuda beklentimi yazdım zaten. Sadece Valorant oynayacağım başka oyunları bu kartlarla oynayamayacağımın bilincindeyim. 1080p de oynayacağım. Sadece Valorant için 250 TL fark verip GTX 1050 almak mantıklı mı sadece bunu merak ettim. Daha sonra farklı oyunlar denemek istersem elbetteki bu kartı satmam gerekecek.

Geri
Yukarı