RX 460 x8 Hızında Çalışma Sorunu

playstop

Hectopat
Daha fazla  
Bugun RX460 aldım. Geldim driver herşeyini kurdum. Eski kartım GeForce9600 GT PCI x16 görüyordu. GPU Z'den RX460'a baktım. Bus İnterface: PCI E 3.0 x8 @ x8 1.1 olarak yazıyordu. Ne yapmalıyım?
Anakart: ASUS P5KPL - SE
@Recep Baltaş @Ali Güngör

received_10210851317309249.jpeg

GPU-Z benchmark testini çalıştırıp tekrar dene. Boştayken öyle gözükmesi normal. Oyundayken yaparsan eğer alta aldığında kart yükü azalacağı için belki yine bu değere dönebilir. GPU-Z benchmark testini çalıştırıp bakmanı öneririm.

Evet oyundayken PCI-E 3.0 oluyor. Sapphire ise eğer x8 kullanıyor.
Asus Dual 2G o.c. Hocam.

GPU-Z benchmark testini çalıştırıp tekrar dene. Boştayken öyle gözükmesi normal. Oyundayken yaparsan eğer alta aldığında kart yükü azalacağı için belki yine bu değere dönebilir. GPU-Z benchmark testini çalıştırıp bakmanı öneririm.

Peki daha kaliteli.bi test varmı kartta sorun varsa belli olacağı. Simdi formatladım driver yukluyorum. Yükliyeyim dedigin programı.

Gerek yok senin sorunun için bu program yeterli olur. Kartta sorun olacağını zannetmiyorum. Bu arada GPU-Z programında Ekran kartının X8 desteklediği yazıyor. Benchmark sırasında kartta sorun yoksa değerlerin aşağıdaki gibi olması gerekir.
Anakart PCI-E 3.0 destekli ise: X8 3.0
Anakart PCI-E 2.0 destekli ise: X8 2.0

Gerek yok senin sorunun için bu program yeterli olur. Kartta sorun olacağını zannetmiyorum. Bu arada GPU-Z programında Ekran kartının X8 desteklediği yazıyor. Benchmark sırasında kartta sorun yoksa değerlerin aşağıdaki gibi olması gerekir.
Anakart PCI-E 3.0 destekli ise: X8 3.0
Anakart PCI-E 2.0 destekli ise: X8 2.0
soru isaretine tıklayınca render test var o değil mi? Test aşmasında mı degisiyor degerler?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı