RX 460'ın BIOS'u RX 560'a yükseltilebilir mi?

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
RX 480 ve RX 470 BIOS'u üst modellerine kolayca update edilebiliyor. RX 460'ta da böyle bir şey var mıdır? Nihayetinde RX 560 da çıktı piyasaya. Normalde RX 460 içindeki çekirdekleri kilidini kırabiliyoruz ve böylece RX 560'la aynı performansa geliyor fakat benim ekran kartı Gigabyte marka olduğu için bu işlemi gerçekleştiremiyorum çünkü bu marka için yapılmamış henüz. Cevaplarınızı bekliyorum.

Yok mu Cevap verecek ?

RX 460 modellerinin BIOS kilidi açılıp %12 civarlarında performans artışı sağlanıyordu, bu durum daha RX 560 çıkmadan öncede yaşanan bir durumdu. Bu açılan BIOS kilidiyle kartın Stream çekirdek, bellek ve saat hızları RX 560 ile aynı durumda.

AMD Radeon RX 460 Unlocked To Full Polaris 11 GPU

AMD Radeon RX 560

RX 460 modellerinin BIOS kilidi açılıp %12 civarlarında performans artışı sağlanıyordu, bu durum daha RX 560 çıkmadan öncede yaşanan bir durumdu. Bu açılan BIOS kilidiyle kartın Stream çekirdek, bellek ve saat hızları RX 560 ile aynı durumda.

AMD Radeon RX 460 Unlocked To Full Polaris 11 GPU

AMD Radeon RX 560
Hocam bu konu hakkında fazla bir bilgim yok ama bu mevzu sadece RX serisi için mi geçerli? Mesela GTX 960 kartıma bu işlemi yapabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı