RX 470 - AMD Ryzen 3 2200G sistem için PSU önerisi

Aweja

Hectopat
Merhabalar ben sistemime RX470 ekran kartı takviyesi yaptım. Güç kaynağımda 8 pin PCI-ex girişi olmadığı için 6 pin kullandım oyuna girdiğimde değişik bir ses duydum bunun ekran kartı fanlarından geldiğini düşerek fanları durdurup sesi dinledim ancak fanlardan değilmiş. Bende 400W 12V kanalından 22'a veren güç kaynağı var bunun yetmediğini düşündüm ancak forumda ya da başka forumlarda 400W ile sıkıntısız kullanan arkadaşları gördüm 8 pin yerine 6 pin taktığım içinmi böyle oldu 8 pin to 6 pin sipariş ettim sizce bu sorunu çözermi ya da sorun nedir? Teşekkürler. Bir de 8 pin yerine 6 pin takarsak 75W üstü güç alamayız diye bir konu görmüştüm ancak ben Radeon'un ön izleme programından 117 Watt'a kadar çıktığını gördüm anlamadım.

Son düzenleme:
Güç kaynağınız yetersiz geliyor olabilir. PSU olarak P650B önerecektim, lakin stoğu tükenmiş.
Bütçeniz hangisine elverişli ise onu alabilirsiniz, zaten marka ve modelleri kaliteli.

Güç kaynağınız yetersiz geliyor olabilir. PSU olarak P650B önerecektim, lakin stoğu tükenmiş.
Bütçeniz hangisine elverişli ise onu alabilirsiniz, zaten marka ve modelleri kaliteli.

Merhaba cevabın için teşekkürler güç kaynağımın yetmediği kesinmi şu an güç kaynağına verecek param yok da dönüştürücü sipariş ettim. Sorunumu çözermi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı