RX 470 Gaming X termal macunu değiştirilmeli mi?

Taha16

Hectopat
MSI RX 470 Gaming X modeli ekran kartım var. Sıcaklıkları uzun zamandır kontrol etmiyorum fakat son 2 senedir çok yoğun grafik içeren oyunlar oynamadığım için dikkatimi de çekmedi. Fakat 2016 senesinin ağustos ayında alınmış bir kart ve hiçbir şekilde bakım yapılmadı. Termal macun değişim zamanının geldiğini nasıl anlayabilirim?

Üzerinden 5 sene kadar geçmiş. O macundan eser kaldığını sanmıyorum. Padleri de kontrol etmek gerekebilir. Yalnızca macun değiştirmek istiyorsan Thermal Grizzly Kryonaut gibi kaliteli bir macun kullanmanı öneririm.

Ekran kartı daha kompleks bir yapı gibi geldiği için açmaya korkuyordum, padleri değiştirmeye niyetim yok çünkü piyasadan bulabileceğim padlerin şu an üzerinde olanlar kadar kaliteli olacağını sanmıyorum
Az önce bir stres testine sokayım dedim FurMark ile bastığım gibi kapandı bilgisayar. Sanırım termal macunu değişme zamanı gelmiş, kaliteli bir macun bakayım ben en iyisi

Sıcaklıklara bakın ve 5 sene olmuş 6 ay ya da yılda bir değişmesi gerekiyor termal macunun sizin 5 yıl olmuş yenileyin bence.
6 ayda bir değiştirmek gerekmiyor abartmayın. Kaliteli bir termal macunu 3 seneye kadar sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz. Üç sene sonunda da tamamen kullanılmaz olmaz.

6 ayda bir değiştirmek gerekmiyor abartmayın. Kaliteli bir termal macunu 3 seneye kadar sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz. Üç sene sonunda da tamamen kullanılmaz olmaz.
Elimde
Cooler Master HTK-002-U1-GP TERMAL MACUN BEYAZ Fiyatı, Yorumları - Trendyol
mevcut bir kaç kez işlemci için kullanmıştım GPU için yeterli şekilde elimde vardır diye düşünüyorum, kullanılır mı ?
CS:GO da yine 50 -52 derece ESO da yüksek ayarlarda 70-75 derece ekran kartı ama oyunlara bakıldığında yine sıcak kalıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı