RX 470 İyi bir ekran kartı mı?

SedatRxq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba gençler. Ben çok yakında yeni bir sistem alıcam fotosunda atayım hatta işlemciyi sinerji'den i5 6400 alıcam. 2500 TL toplam. Sizce daha iyisi toplanır mı? Bu fiiyata 4 GB rx 470 hakkında düşünceleriniz nelerdir? Cevaplarınız bekliyorum :)

alcağım kasa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RX470 performansı güzel bir kart ben kullanıyorum. Şu ana kadar pişmanlık yaşatmadı. 1080p oyunlar için gayet yeterli. Witcher 3 ve GTA 5 ultra 50-60 FPS alıyor geri kalan oynadığım Overwatch, Dota 2, Shadow of Mordor gibi oyunlarda 100'e dayanıyor FPS.

RX470 performansı güzel bir kart ben kullanıyorum. Şu ana kadar pişmanlık yaşatmadı. 1080p oyunlar için gayet yeterli. Witcher 3 ve GTA 5 ultra 50-60 FPS alıyor geri kalan oynadığım Overwatch, Dota 2, Shadow of Mordor gibi oyunlarda 100'e dayanıyor FPS.

Rx470'in hangi markasını kullanıyorsun? Sapphire,Msi,Asus,Gigabyte? Ve memnun musun?

Rx470'in hangi markasını kullanıyorsun? Sapphire,Msi,Asus,Gigabyte? Ve memnun musun?

Sapphire Nitro+ OC 8GB kullanıyorum ben. Bilgisayarı dizeli iki ay oluyor şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. İstediğim oyunlarda şaşırdığım FPS değerleri gösterdi. 8 GB'ın hepsini kullanmıyor zaten 4 GB alırsan da sıkıntı olacağını sanmıyorum. RX480 ile arasında çok bir fark yok. Sıcaklığı yükselmiyor ağır oyunlar oynasam bile. MSI gibi fanlarını yük altında olmadıkça çalıştırmıyor sessizliği de güzel. Ben duruşunu da beğeniyorum. Birkaç da foto ekliyorum. 1080p Shadow of Mordor'da gösterdiğim ayarlarda yaptığım benchmark sonucu ve kasadaki görüntüsü ekte: 20160923_214920.jpg Adsız.png 20161023_234109.jpg

Sapphire Nitro+ OC 8GB kullanıyorum ben. Bilgisayarı dizeli iki ay oluyor şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. İstediğim oyunlarda şaşırdığım FPS değerleri gösterdi. 8 GB'ın hepsini kullanmıyor zaten 4 GB alırsan da sıkıntı olacağını sanmıyorum. RX480 ile arasında çok bir fark yok. Sıcaklığı yükselmiyor ağır oyunlar oynasam bile. MSI gibi fanlarını yük altında olmadıkça çalıştırmıyor sessizliği de güzel. Ben duruşunu da beğeniyorum. Birkaç da foto ekliyorum. 1080p Shadow of Mordor'da gösterdiğim ayarlarda yaptığım benchmark sonucu ve kasadaki görüntüsü ekte: Eki Görüntüle 195989 Eki Görüntüle 195991 Eki Görüntüle 195990
Peki arkadaş RX 470 MSI 4 GB alacak, iyi midir? Intel i5 6400 ile güzel götürür mü o kasa onu? GTA 5, FIFA 17-18-19 falan.

Ama 4 GB modeli, bir fark olur mu? Bir de 900 TL diye çok fazla pahalı diye söylentiler var. O fiyat içinde daha iyi bir ekran kartı var mı yoksa bu arkadaşın 2500 TL'ye topladığı en iyi sistem bu mudur? Sizce bu fiyata daha iyisi toplanır mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı