RX 470 kapanma sorunu

sabri355

Hectopat
Arkadaşlar RX470 GAMING X model ekran kartım oyunlara girince kapatıyor PC. Kasa açık ekran gidiyorr. Tahminim PSU 400W eski bundan dolayı sorun çıkıyor. Tahminim sizce sorun nedir?

Undervolt yaparak halledebilirsin.

Hocam işlemcim çok az harcıyor 65W ısınmasıda yok işlemcim oyunlarda 55C geçtiğini hiç görmedim.
Eğer mümkünse başka güç kaynağı ile denemeni tavsiye ederim.

Hocam başka güç kaynağı yok ama eski ekran kartımı takınca sorun yok ama RX470 takınca sorun başlıyor Gaming X en çok güç çeken modeli RX470'e benim PSU çok eski sürekli kullanıldı 10 sene boyunca 400W.

Hocam işlemcim çok az harcıyor 65W ısınmasıda yok işlemcim oyunlarda 55C geçtiğini hiç görmedim.

Hocam başka güç kaynağı yok ama eski ekran kartımı takınca sorun yok ama RX470 takınca sorun başlıyor Gaming X en çok güç çeken modeli RX470'e benim PSU çok eski sürekli kullanıldı 10 sene boyunca 400W.
Ben olsam bir bilgisayarcıya gösterirdim. Çok düşük ihtimal olsa da Ekran kartında sıkıntı olma ihtimali var.

Ekran kartına yapacaksın zaten işlemciye değil.

Ekran kartı yazılım sıkıntısı var. Rx 480 bende var aynı sorunda var bende. MSİ Afterburner açtım clock mhzleri düşürdüm biraz 10-20 arası fanları autoya aldım her pc açılışta msi afterburner otomatik başlayacak şekilde ayarladım. Şuanlık sorunum yok benim 2 haftadır. Çok ısındığı için veya ekran kartı kararsız olduğu için öyle yapıyor. Yazılımsal kral yazılımsal psu msu değil. Bende de Corsair vs450 var aynı yani sıfır psu kullanıyorum.

Ekran kartına yapacaksın zaten işlemciye değil.

Hocam çok sağ olun denedim evet oyun kapanma vb sorun olmadı yani sorun PSU yetmiyor anladığım kadarıyla.
Ben olsam bir bilgisayarcıya gösterirdim. Çok düşük ihtimal olsa da ekran kartında sıkıntı olma ihtimali var.

Hocam yazılımdan ayarı düşürdüm MHz kapanma sorunu kalktı yani %99 PSU yetmiyor.
Ekran kartı yazılım sıkıntısı var. RX 480 bende var aynı sorunda var bende. MSI Afterburner açtım clock MHz'leri düşürdüm biraz 10-20 arası fanları Auto'ya aldım her PC açılışta MSI Afterburner otomatik başlayacak şekilde ayarladım. Şu anlık sorunum yok benim 2 haftadır. Çok ısındığı için veya ekran kartı kararsız olduğu için öyle yapıyor. Yazılımsal kral yazılımsal PSU msu değil. Bende de Corsair VS450 var aynı yani sıfır PSU kullanıyorum.

Hocam zaten yeni PC toplarsam tövbe AMD ekran kartlarından uzak işlemcisi iyi ama ekran kartı olmuyor.

Geri
Yukarı