RX 470 Sistem Ekranda Renkli Kare Kutucuk Sorunu ve Mavi Ekran

alperrr1

Hectopat
Daha fazla  
Adsıza.jpg

Anakart: Msi Tomahawk 7970
CPU: İntel Core İ5 6600k Soğutucu:CM Hyper TX3İ
GPU: Msi RX470 4gb Gaming X
RAM: 16 GB Corsair Venegance Cl14 2400MHz xml
SSD: Crucial 275 gb sata
HDD: 1TB WD Blue
Monitör: Asus VG245HE FreeSync Full HD 1ms 75Hz
Kasa: Thermaltake Versa H22 600W dahili PSU

PC'yi toplayalı yaklaşık 4 ay oldu. Şimdiye kadar 10 kere başıma böyle bir şey geldi. Bazen tüm ekran gözükmeyecek şekilde kırmızı, yeşil, sarı, mor pixellerle kaplı oluyor, 5sn sonra mavi ekran verip resetliyor. PC'nin işleyişinde hiçbir sıkıntı yok, oyun oynarken hiç olmadı yani zorlamayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ayrı bir soru olarak Freesync açık olmasına ve AMD yazılımından 75 FPS'e sabitlememe rağmen oyunlarda yırtılma ve input lag yaşıyorum. Örn: CS.GO.

Son düzenleyen: Moderatör:
20170414_160253.jpg Kardeşim yaklaşık 1 saat 30 dakika test ettim herhangi bir sorun çıkmadı.Sürücülerimin tamamı güncel. internette artifact diye bir şeyler buldum resimdeki gibi benim sorunuma benziyor.Söylediğim gibi çok nadir oluyor.
2b5fa7b7308a3e795f9a9a8cbb0910f2.jpg
maxresdefault.jpg
P1010073.jpg

Kardeşim bu çok nadir oluyor zaten 5 sn sürüp ya düzeliyor yada reset atıyor.Yani nadir olduğu için fotoğraf çekene kadar reset atıyor ben ekran kartından şüpheleniyorum.Furmark ile test ettim test esnasında da birşey olmadı.Son 3 resim internetten bulunma benim değil.Artifact gpu diye aratınca google de bu tür şeyler çıkıyor yani sıkıntı büyük ihtimalle ekran kartında diye düşünüyorum ama bilemiyorum.

Kardeşim öncelikle merhaba Ekran kartına hız aşırtma yaptınmı sen ayarlarıyla oynama vb ?
Ekran kartını çıkar onboard ekran kartına tak çalıştır bilgisayarı amd sürücülerini komple kaldır emin ol kaldırdığına sonra pc kapat ekran kartını tak çalıştır ve tekrardan yükle sürücüleri en güncelini yükle amd ayarlarında veya herhangi bi ayarda oynama yapma lütfen fps,hz sabitlemede dahil bunları yaptıktan sonra bi denermisin benim başımada gelmişti aynı şekilde kurtulmuştum sorundan.

Monitörün fresync desteklemiyorsa açmana gerek yok o özelliğide eğer destekliyorsa monitördende aç fresync özelliğini.

Hız aşırtma vs kendim yapmadım sadece anakart'ın gamebooster ve ram'in xml açık msi yazılımı olan gaming app te oc modunda ama program genellikle kapalı oc suz açıyorum oyunları defalarca format attım pc ye.Monitörün FreeSync özelliği var.Ekran kartını servise versem o kadar zaman boşu boşuna beklemek istemiyorum değişim iade verdirecek bir sorun olduğu düşünülüyorsa hemen yarın veririm servise zaten.

Son düzenleme:
Hız aşırtma vs kendim yapmadım sadece anakart'ın gamebooster ve ram'in xml açık msi yazılımı olan gaming app te oc modunda ama program genellikle kapalı oc suz açıyorum oyunları defalarca format attım pc ye.Monitörün FreeSync özelliği var.
Sistemi onboard ekrana takıp kullanırmısın kardeşim eğer sorun yoksa ekran kartında problem vardır.
dediğine göre defalarca format attım driverleri silip yükledim diyorsun dediğimi yap eğer böyle bir sorun gelmesse ekran kartında problem vardır garantiye gönderebilirsin.anca böyle test edebilirsin
Veya başka ekran kartıyla deneyebilirsen dene

Not:Ekran kartını çıkar ekranı onboard bağla ve intelin ekran sürücüsünü indir öyle bir dene.

Sistemi onboard ekrana takıp kullanırmısın kardeşim eğer sorun yoksa ekran kartında problem vardır.
dediğine göre defalarca format attım driverleri silip yükledim diyorsun dediğimi yap eğer böyle bir sorun gelmesse ekran kartında problem vardır garantiye gönderebilirsin.anca böyle test edebilirsin
Veya başka ekran kartıyla deneyebilirsen dene

Not:Ekran kartını çıkar ekranı onboard bağla ve intelin ekran sürücüsünü indir öyle bir dene.
Kardeşim deneyim ama şöyle söyleyim o kadar nadir oluyor ki bazen 1 hafta 2 hafta olmuyor.

Kardeşim deneyim ama şöyle söyleyim o kadar nadir oluyor ki bazen 1 hafta 2 hafta olmuyor.
Aynısı benim başıma geliyordu oc yaptığımda aynı model değil ama her oc yaptığımda bu görüntü geliyordu dediğim şekilde kurtulmuştum.dediğin gibiyse ekran kartındandır garantisi var nasıl olsa gönder test etsinler kardeş işleri ney o kadar para vermişsin yolla bir hafta oyun oynama onboard tak sorun varsa düzeltirler zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı