RX 470 sistem oyun oynarken kapanıyor

dark35

Hectopat
Daha fazla  
İlk olarak merhaba arkadaşlar. 1 yıldır bu sorun ile uğraşıyorum yani bilgisayarı topladığımdan beri yani. Her oyunda aynı sıklıkla olmamakla beraber bütün oyunlarımda yaşadım oyun sırasında bir anda PC tamamen kapanıyor fanları vs. duruyor ekranda DVI sinyal yok yazısı 2 saniye durduktan sonra normal açılmaya hazır kapalı haline geçiyor. Power tuşuna bastığım zaman açılmıyor hatta üstünden 8 10 saat geçse bile açılmıyor illa. PSU'yu kapatıp elektriği tamamen kesip tekrar açıcam. (Yani kapat, 5 sn bekle tekrar aç.) Bunu yaptıktan sonra normal bir şekilde açılıyor.

CPU Stress testlerinde %100 performans çalışırken kapanmıyor işlemci 52 dereceyi hiç geçmedi. (Kule tipi soğutucu aldım Dark marka işlemciye ısınma problemi sanıp)
GPU Stress testlerinde aynı şekilde 4K görüntü 8X MSAA ayarlarında 75 dereceyi hiç aşmadı.
500 watt başka bir güç kaynağı kullandım yine yaşadım sorunu. Ve sorun sadece oyun oynarken.

PUBG, OVERWATCH, BATTELERİTE, PORTAL2, GTA 5 küçük büyük her oyunda yaşıyorum düşük grafik ayarı ya da yüksek ayar fark etmiyor. 3 saat sonra ya da 30 dk sonra kapanabiliyor.

Gerçekten çok canım sıkılıyor bu duruma kendi PC topladığım yer çözemedi hala. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
  • Asus RX 470 4 GB
  • Asus FX 6300 3.5GHz
  • Asus M5A97 PLUS
  • Kingston Hyperx Fury 8 GB
  • 128 GB Kingston SSD
  • Dark Kasa 500w PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı