RX 470 sistemde monitörde 'unsupported' uyarısı çıkıyor

Alperen_77

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, eski ekran kartı GT 730 onda herhangi bir sorun yok ama yeni RX 470 (çalışıyor bir sıkıntısı yok) kartta ekrana unssportted (resmini ekleyebilirsem eklerim) hatasını alıyorum. DDU ile eski sürücüyü sildim olmadı, silmeden denedim yine olmadı. Geçenlerde bilgisayarcıda başka monitöre takılarak açılmıştı. Sonrasında eve getirdim aynı hata çıkıyordu ama 35-40 saniye içerisinde Windows şifre ekranı geliyordu. kullanırken mavi ekran verdi ve format atmıştım. Şu anda RX 470 ile açılmıyor yine. Nasıl çözerim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG-20230206-WA0000.jpeg
    IMG-20230206-WA0000.jpeg
    67,3 KB · Görüntüleme: 22
Cihazı TV'ye bağlama şansınız varsa bağlayıp, çözünürlüğü düşürün. Ve sonra PC'ye bağlayın.
Merhaba eski ekran kartımda sorunsuz görüntü alabiliyorum. Oradan güvenli modu açıp PC yi kapatsam sonra yeni ekran kartını taksam Windows güvenli modda açılir mi? Bu sayede hem çözünürlüğü düşürürum hem de eski driveri silerim. Bu arada bahseymediysem ekran kartı dvı girişli ve ben dvi to hdmi ile monitörüme bağladım.

Monitörün menüsünde reset var mı?

Oradan güvenli modu açıp PC'yi kapatsam sonra yeni ekran kartını taksam Windows güvenli modda açılir mi?

Güvenli modda açmak sorun değil. Açarsınız ama çözüm de değil. Windows'u güvenli modda açınca ekran kartı çalışmaz. Bu sizi yanıltmasın.
Sizin sorununuz ekran kartı aktif olunca başlıyor.

Monitörün menüsünde reset var mı?

Güvenli modda açmak sorun değil. Açarsınız ama çözüm de değil. Windows'u güvenli modda açınca ekran kartı çalışmaz. Bu sizi yanıltmasın.
Sizin sorununuz ekran kartı aktif olunca başlıyor.
Monitörler radex 19 inç 60hz 5ms full HD monitör. Monitör menüsü ile ilgili hiçbir fikrim yok daha önce öyle bir şey görmedim. Oraya nereden giriliyor?

RX 470 bağlı iken, menü içinde reset veya fabrika ayarına dön gibi seçenek vardır. Bunu deneyin.

Sanırım kaynak; VGA ile HDMI arasında geçiş için. Bunu atlayın.

Geri
Yukarı